COC 32 Fighting Results

6/3/2012

 

DIVISION PLACE FIRSTNAME LASTNAME SCHOOL
Fighting – Boys&Girls 6&Und White-LoBlue 50lb & Und 1 Anthony Rivera TSMMA CHERRY HILL
2 Jesse Grossman TSMMA CARLE PLACE
3 Ava Cannon TSMMA FEASTERVILLE
Fighting – Boys&Girls 6&Und Blue-HiBlue 50lb & Und 1 Russell Webb TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Aidan McNally TSMMA RAMSEY
3 Viktor Banda TSMMA YONKERS
Fighting – Boys&Girls 6&Under Int 50lb & Un 1 Angel Lopez TSMMA HOBOKEN
2 Matthew McAuley TSMMA HOBOKEN
3 Peter Koutsavlis TSMMA BAYSIDE
Fighting – Boys&Girls 6&Und White-Yellow 51-60lb 1 Tyler Roberts TSMMA FEASTERVILLE
2 Anthony Jake Miele TSMMA YONKERS
3 Javier Enrique Trujillo TSMMA MANHATTAN
Fighting – Boys&Girls 6&Under Beg 61-75lb 1 Evan Brown TSMMA ENGLEWOOD
2 Sean Moskowitz TSMMA CHALFONT
3 Chase Goodelman TSMMA SYOSSET
Fighting – Boys&Girls 7-8 Beg 50lb & Under 1 Riley Fish TSMMA BAYSIDE
2 Christian Orozco TSMMA CARLE PLACE
3 Anthony Nosaryev TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Boys&Girls 7-8 Int 50lb & Under 1 Ethan Leibowitz TSMMA WAYNE
2 Branden Gotay TSMMA REGO PARK
3 Michela Wallach TSMMA ENGLEWOOD
Fighting – Boys&Girls 7-8 White-LoBlue 51-60lb 1 Michael Minella TSMMA ISLANDIA
2 Kevin Pereira TSMMA NORTHVALE
3 Ethan Levi TSMMA FEASTERVILLE
Fighting – Boys&Girls 7-8 Blue-HiBlue 51-60lb 1 Joe Dowd TSMMA CHALFONT
2 Dakota Williams TSMMA CHALFONT
3 Shawn Jr Rodriguez TSMMA EATONTOWN
Fighting – Boys&Girls 7-8 Yellow Belt 51-60lb 1 Roman Mikirtychev TSMMA GLENDALE
2 Rohan Borges TSMMA EAST HANOVER
3 Devon Diaco TSMMA MANHATTAN
Fighting – Boys&Girls 7-8 LoGreen-Green 51-60lb 1 Gregorio Zambrana TSMMA SOUTH PLAINFIELD
2 Mohamad Dawoud TSMMA BAY RIDGE
3 Ben Muminovic TSMMA ASTORIA
Fighting – Boys&Girls 7-8 HiGreen Belt 51-60lb 1 James Johnson TSMMA ROCKAWAY
2 Anthony Diangelo TSMMA HOBOKEN
3 James Arongino TSMMA ROCKVILLE
Fighting – Boys&Girls 7-8 Red Belt 51-60lb 1 Dean Delaney TSMMA STATEN ISLAND
2 Joseph Mott TSMMA SEAFORD
3 Azan Kayani TSMMA GLENDALE
Fighting – Boys&Girls 7-8 Beg 61-70lb 1 Antonio Spina TSMMA ELMWOOD PARK
2 Luis Santos TSMMA REGO PARK
3 Elan OFeck TSMMA ELMWOOD PARK
Fighting – Boys&Girls 7-8 Yellow Belt 61-70lb 1 Eric Childs TSMMA ELMWOOD PARK
2 Bryan Davila TSMMA REGO PARK
3 T.J. Picard TSMMA CHALFONT
Fighting – Boys&Girls 7-8 Green-Red 61-70lb 1 Gabriel Dela Plaza TSMMA SOUTH PLAINFIELD
2 Ilyas Parra TSMMA GLENDALE
3 Alexis Goodridge TSMMA CHALFONT
Fighting – Boys&Girls 7-8 Beg 71-85lb 1 Brandell McGlockling TSMMA BAYSIDE
2 Shawn Hagan TSMMA FEASTERVILLE
3 Julian Cincinnatus TSMMA BAYSIDE
Fighting – Boys&Girls 7-8 Yellow Belt 71-85lb 1 Jayden Tavares TSMMA GREAT NECK
2 Naleena Algoo TSMMA GLENDALE
3 Cailey Ford TSMMA RAMSEY
Fighting – Boys&Girls 7-8 Green-Red 71-85lb 1 Alec Tabada TSMMA HICKSVILLE
2 Samar Abdullah TSMMA NORTH PLAINFIELD
3 Ryan Luo TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Boys&Girls 7-8 Beg-Int 86-105lb 1 Salvatore Cali TSMMA STATEN ISLAND
2 Maia Merriman TSMMA BETHLEHEM
3 Justin Garcia TSMMA WAYNE
Fighting – Boys 9-10 Beg 60lb & Under 1 Jarell Sawn TSMMA BAY RIDGE
2 Ulices Barranco TSMMA BAY RIDGE
3 Aidan DiResta TSMMA NORTHVALE
Fighting – Boys 9-10 Int 60lb & Under 1 Tyler Marshall TSMMA GLENDALE
2 Jake Naraine TSMMA ROCKVILLE
3 Ty Sparango TSMMA CHALFONT
Fighting – Boys 9-10 Beg 61-70lb 1 Alex Gallipoli TSMMA WAYNE
2 Joshua Creech TSMMA MARLBORO
3 Daniel Dietrich TSMMA FEASTERVILLE
Fighting – Boys 9-10 Int 61-70lb 1 Bryson Thomas TSMMA STAMFORD
2 Michael Ponenti TSMMA EATONTOWN
3 Jenon Upchurch TSMMA FEASTERVILLE
Fighting – Boys 9-10 Adv 70lb & Under 1 Ryan Burgos TSMMA WOODBURY
2 Sean Wang TSMMA GREAT NECK
3 Matthew Tollin TSMMA YONKERS
Fighting – Boys 9-10 Beg 71-85lb 1 Christian Centeno TSMMA GLENDALE
2 Nicholas Pafitis TSMMA BAYSIDE
3 George Whitney TSMMA STAMFORD
Fighting – Boys 9-10 Int 71-85lb 1 Gerardo Gonzalez TSMMA GLENDALE
2 Justin Charles TSMMA HOBOKEN
3 Kevin Murrugarra TSMMA ROCKAWAY
Fighting – Boys 9-10 Adv 71-85lb 1 Richard Halal TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Dove Bonjean-Alpart TSMMA MANHATTAN
3 Michael Ng TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Boys 9-10 Beg 86-100lb 1 Kevin Jimenez TSMMA GLENDALE
2 Tenzin Dorjee TSMMA REGO PARK
3 Joshua Levi TSMMA FEASTERVILLE
Fighting – Boys 9-10 Yellow Belt 86-100lb 1 Gustavo Sosa TSMMA STATEN ISLAND
2 Casey Cox TSMMA CARLE PLACE
3 Eric Gorski TSMMA FEASTERVILLE
Fighting – Boys 9-10 Green-Red 86-100lb 1 Vincent Duong TSMMA BAY RIDGE
2 Ethan Kaechele TSMMA FEASTERVILLE
3 Nico Albanese TSMMA MIDDLETOWN
Fighting – Boys 9-10 Adv 86-100lb 1 Chris Huffman TSMMA HICKSVILLE
2 Zac Dalesio TSMMA CHALFONT
3 Danny Predmore TSMMA SYOSSET
Fighting – Boys 9-10 Int 101-120lb 1 Joseph Fay TSMMA CHALFONT
2 Jawon Martelly TSMMA STATEN ISLAND
3 Leo Martinez TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Boys 11-12 Beg-Int 70lb & Under 1 Peter Letsios TSMMA BAYSIDE
2 Joseph Thomas TSMMA BAYSIDE
3 Jared Schiermeyer TSMMA ASTORIA
Fighting – Boys 11-12 Beg 71-85lb 1 Josh Ruppert TSMMA EATONTOWN
2 Kevin Klatcher TSMMA ABINGTON
Fighting – Boys 11-12 Int 71-85lb 1 Nicolas Viera TSMMA STATEN ISLAND
2 Bryce McCole TSMMA ENGLEWOOD
3 Joshua Santore TSMMA STATEN ISLAND
Fighting – Boys 11-12 Adv 71-85lb 1 Adrian Tabada TSMMA HICKSVILLE
2 Elijah Villanueva TSMMA EATONTOWN
3 Mahmoud Dawoud TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Boys 11-12 Beg 86-100lb 1 Zach Ward TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Ariel Sezanayev TSMMA REGO PARK
3 Andrew Vascellaro TSMMA GLENDALE
Fighting – Boys 11-12 Int 86-100lb 1 Jason Ramirez TSMMA REGO PARK
2 Baltazar Belman TSMMA ALLENTOWN
3 Tailor Dominguez TSMMA PARAMUS
Fighting – Boys 11-12 Adv 86-100lb 1 Ben Bagbek TSMMA REGO PARK
2 Jordan Sosa TSMMA MANHATTAN
3 Michael Silipo TSMMA HICKSVILLE
Fighting – Boys 11-12 Beg 101-120lb 1 Teddy Letsios TSMMA BAYSIDE
2 Giovanni Rios TSMMA BAY RIDGE
3 Jose Marin TSMMA ASTORIA
Fighting – Boys 11-12 Int 101-120lb 1 C.J. Fay TSMMA CHALFONT
2 Jovany Cumbe TSMMA REGO PARK
3 Faruk Krluc TSMMA GLENDALE
Fighting – Boys 11-12 Adv 101-120lb 1 Steven Isaac TSMMA STATEN ISLAND
2 Isaiah Lombard TSMMA BAY RIDGE
3 Steven Shinas TSMMA BAYSIDE
Fighting – Boys 11-12 Beg 121-140lb 1 Bryan Romero TSMMA REGO PARK
2 Gurpreet Singh TSMMA REGO PARK
3 Michael Rijos TSMMA ELMWOOD PARK
Fighting – Boys 11-12 Int 121-140lb 1 Isaiah Persaud TSMMA ASTORIA
2 Nando Addari TSMMA CHALFONT
3 Jake Lachman TSMMA GLENDALE
Fighting – Boys 13-15 Beg-Int 86-100lb 1 Zachary Moyer TSMMA FEASTERVILLE
2 William Nunez TSMMA ELMWOOD PARK
3 William Mendoza TSMMA ENGLEWOOD
Fighting – Boys 13-15 Beg-Int 101-120lb 1 Adrian Gonzalez TSMMA MANHATTAN
2 Adrian Benitez TSMMA HICKSVILLE
3 Oliver Trajkoski TSMMA WAYNE
Fighting – Boys 13-15 Adv 101-120lb 1 Brandon Chetram TSMMA BAYSIDE
2 Alexander Vargas TSMMA SYOSSET
3 Ryan Sipavicius TSMMA BAYSIDE
Fighting – Boys 13-15 Beg 121-140lb 1 Tristan Mizrahi TSMMA ENGLEWOOD
2 Gabriel Sanchez TSMMA BAYSIDE
3 Majdi Awad TSMMA WAYNE
Fighting – Boys 13-15 Int 121-140lb 1 Daniel Buitrago TSMMA REGO PARK
2 David Di Maggio TSMMA BAYSIDE
3 Anthony Viscovich TSMMA BAYSIDE
Fighting – Boys 13-15 Adv 121-140lb 1 Dominick Mulhearn TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Brandon Joza TSMMA BAYSIDE
3 Daniel (DJ) Garcia TSMMA WAYNE
Fighting – Boys 13-15 Beg 141-160lb 1 Chris Castaldo TSMMA NORTHVALE
2 Roy Colter TSMMA GLENDALE
3 Mykel Thompson TSMMA REGO PARK
Fighting – Boys 13-15 Int 141-160lb 1 Michael Osiak TSMMA REGO PARK
2 Joey Quadara TSMMA STATEN ISLAND
3 David Ilyaich TSMMA REGO PARK
Fighting – Boys 13-15 Adv 141-160lb 1 Brian Morales TSMMA STATEN ISLAND
2 Richard Aldarondo TSMMA PARAMUS
3 Robert Pallein TSMMA EAST BRUNSWICK
Fighting – Girls 9-10 Beg 60lb & Under 1 Anna Herrera TSMMA STATEN ISLAND
2 Lila Borges TSMMA YONKERS
3 Carly Smith TSMMA FEASTERVILLE
Fighting – Girls 9-10 Int 60lb & Under 1 Sophia Mirabella TSMMA ASTORIA
2 Bethany Garcia TSMMA GLENDALE
3 Alyssa Sit TSMMA GLENDALE
Fighting – Girls 9-10 Beg 61-70lb 1 Sakina Shah TSMMA HICKSVILLE
2 Sofia Ramirez TSMMA HOBOKEN
Fighting – Girls 9-10 Int 61-70lb 1 Alex Sambrano TSMMA CHALFONT
2 Elizabeth Liss TSMMA NORTH PLAINFIELD
3 Esha Rao TSMMA PRINCETON
Fighting – Girls 9-10 Beg-Int 71-85lb 1 Randelle Yvon Garcia TSMMA CHALFONT
2 Nicole Sasso TSMMA CHALFONT
3 Sophie McNeal TSMMA WAYNE
Fighting – Girls 9-10 Adv 85lb & Under 1 Jenna Galgano TSMMA ENGLEWOOD
2 Savannah Rose Sclafani TSMMA BAYSIDE
3 Daniella Velez TSMMA BAYSIDE
Fighting – Girls 9-10 Int 86-100lb 1 Amra Hukic TSMMA ASTORIA
2 Juliana Almodovar TSMMA ASTORIA
3 Melinda Balic TSMMA ASTORIA
Fighting – Girls 11-12 Beg 76-90lb 1 Bella Whitney TSMMA STAMFORD
2 Amanda Genna TSMMA GLENDALE
3 Yasmine Worrell TSMMA REGO PARK
Fighting – Girls 11-12 Int 76-90lb 1 Kathy Niyazova TSMMA REGO PARK
2 Amanda Iacono TSMMA MIDDLETOWN
3 Michelle Ambrogio TSMMA RAMSEY
Fighting – Girls 11-12 Adv 90lb & Under 1 Brianna Boccella TSMMA CHALFONT
2 Zoe Frazer TSMMA NORTH PLAINFIELD
3 Olivia Miller TSMMA ABINGTON
Fighting – Girls 11-12 Int 91-105lb 1 Saren Nonoyama TSMMA HOBOKEN
2 Eloise Chambadal TSMMA MANHATTAN
3 Reina Holster TSMMA ROCKAWAY
Fighting – Girls 11-12 Beg-Int 106-125lb 1 Elise Hartman TSMMA WAYNE
2 Neha Ghaghada TSMMA MARLBORO
3 Erica Ruffman TSMMA EATONTOWN
Fighting – Girls 13-15 Adv 100lb & Under 1 Jovanni Alvarez TSMMA SOUTH PLAINFIELD
2 Sahana Sangappa TSMMA MARLBORO
3 Bailey O’Shea TSMMA RAMSEY
Fighting – Girls 13-15 Beg-Int 101-115lb 1 Melissa Balic TSMMA ASTORIA
2 Caitlyn Stevens TSMMA ISLANDIA
3 Brianna Kipp TSMMA RAMSEY
Fighting – Men White Belt Lightweight 1 Angel Dermanski TSMMA ASTORIA
2 Dickson Gan TSMMA PRINCETON
3 Shalom Joseph TSMMA HICKSVILLE
Fighting – Men Blue Belt Lightweight 1 Rashaad Mason TSMMA BAY RIDGE
2 Jonathon Duran TSMMA STATEN ISLAND
3 Shermaund St. John TSMMA MANHATTAN
Fighting – Men Int Lightweight 1 Raynaldo Nieves TSMMA MANHATTAN
2 Norman Ilagan TSMMA REGO PARK
3 Terron Cunningham TSMMA BETHLEHEM
Fighting – Men Adv Lightweight 1 Tony Kentrotas TSMMA BAYSIDE
2 Matthew Hooben TSMMA WAYNE
3 Steve Inoshima TSMMA CARLE PLACE
Fighting – Men Beg Welterweight 1 Isaac Grigsby Jr. TSMMA PRINCETON
2 Hussam Hussam TSMMA BAY RIDGE
3 Kerry Cox TSMMA BAYSIDE
Fighting – Men Int Welterweight 1 Malik Blake TSMMA MANHATTAN
2 Sebastian-Junio Alva TSMMA REGO PARK
3 Anthony Alvarez TSMMA CHERRY HILL
Fighting – Men Adv Welterweight 1 Murat Mamkegh TSMMA WAYNE
2 Matt Ambroziak TSMMA WAYNE
3 Richard Thornhill TSMMA BAYSIDE
Fighting – Men Beg Middleweight 1 Rondell Lewis TSMMA TOMS RIVER
2 Ronald Barone TSMMA YONKERS
3 Edwin Hernandez TSMMA NORTH PLAINFIELD
Fighting – Men Int Middleweight 1 Cameron Briggs TSMMA ROCKVILLE
2 Anthony Freyre TSMMA WOODBURY
3 Ricardo Clarke TSMMA MANHATTAN
Fighting – Men Adv Middleweight 1 George Etienne TSMMA REGO PARK
2 Alek Zaborowski TSMMA CHERRY HILL
3 Michael Yick TSMMA NORTH PLAINFIELD
Fighting – Men Beg Light Heavyweight 1 Artem Potapov TSMMA CHALFONT
2 Sylvester Anyanwu TSMMA NORTH PLAINFIELD
3 Carlos Morales TSMMA MARLBORO
Fighting – Men Int Light Heavyweight 1 Myron Adoteye TSMMA REGO PARK
2 Justin Thomas TSMMA CHALFONT
3 Gregory Coppola III TSMMA CHALFONT
Fighting – Men Adv Light Heavyweight 1 Andrew Haze TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Andrew Sempai Reiher TSMMA EATONTOWN
3 Alex Perez TSMMA ISLANDIA
Fighting – Men Beg-Int Super Light Heavyweight 1 Juan Ortiz TSMMA ALLENTOWN
2 Carlos Ortiz TSMMA GLENDALE
3 Matias Cardozo TSMMA ISLANDIA
Fighting – Men Beg Heavyweight 1 Richard Titus TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Jose Vega TSMMA MANHATTAN
3 Dan Mulvey TSMMA CHALFONT
Fighting – Men Int Heavyweight 1 Gabriel Rodriguez TSMMA REGO PARK
2 Joe Porletto TSMMA MANHATTAN
3 Harry(Mike) Bowden TSMMA EAST HANOVER
Fighting – Women Beg-Int 115lb & Under 1 Kerri Boyance TSMMA MARLBORO
2 Candida Tejada TSMMA MANHATTAN
3 Magdalena Mikova TSMMA ASTORIA
Fighting – Women Adv 115lb & Under 1 Kelly Chan TSMMA BAYSIDE
2 Karen Torres-Henderson TSMMA ABINGTON
3 Alyssa Garcia TSMMA STATEN ISLAND
Fighting – Women Int 116-130lb 1 Liz Campbell TSMMA PARAMUS
2 Tianna Mangum TSMMA ALLENTOWN
3 Marisa Muminovic TSMMA ASTORIA
Fighting – Women Adv 116-130lb 1 Erin Blanchfield TSMMA PARAMUS
2 Tara Rescinio TSMMA EATONTOWN
3 Stacey Duck TSMMA BETHLEHEM
Fighting – Women Beg-Int 134-145lb 1 Diana Zhivanaj TSMMA RAMSEY
2 Elenor Arongino TSMMA ROCKVILLE
3 Rosemary Brown TSMMA EAST HANOVER
Fighting – Women Adv 131-145lb 1 Ally McGinley TSMMA CHALFONT
2 Erlin Daley TSMMA MANHATTAN
3 Dana Visi TSMMA STAMFORD
Fighting – Women Beg 146-165lb 1 Jamie Garita TSMMA BAY RIDGE
2 Rewieda Shehadeh TSMMA STATEN ISLAND
3 Laura McGovern TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Women Int 146-165lb 1 Kimberlee Doktor TSMMA EAST HANOVER
2 Kerith Kramer TSMMA GREAT NECK
3 Sarah Freeman TSMMA MANHATTAN
Fighting – Women Adv 160lb & Over 1 Dolores Mohamad TSMMA EATONTOWN
2 Christina Salazar TSMMA CHALFONT
3 Ameela Wheeler TSMMA NORTH PLAINFIELD
Fighting – Women Beg-Int Over 165lbs 1 Joy Rotstein TSMMA BAY RIDGE
2 Cindy Castro TSMMA ENGLEWOOD
3 Nichole Goddard TSMMA ASTORIA

 

Back to top