COC 32 Grappling Results

6/3/2012

 

DIVISION PLACE FIRSTNAME LASTNAME SCHOOL
Grappling – Boys&Girls 6&Und White Belt 50lb & Und 1 Anthony Rivera TSMMA CHERRY HILL
2 Joe Loughlin TSMMA DANBURY
3 Alison Predmore TSMMA SYOSSET
Grappling – Boys&Girls 5&Und White Belt 50lb & Und 1 Cambyses Khani TSMMA EAST HANOVER
2 Atlas Borges TSMMA EAST HANOVER
3 Jason Vega TSMMA SEAFORD
Grappling – Boys&Girls 6 Yrs HiWhite Belt 50lb & Und 1 Daniel Stancil TSMMA SMITHTOWN
2 Isabelle Schwartz TSMMA MANHATTAN
3 Andrew Kosiak TSMMA EAST HANOVER
Grappling – Boys&Girls 5&Und LoBlue Belt 50lb & Und 1 Marco Jr. Alarcon TSMMA WAYNE
2 Rohit Chakalakal TSMMA YONKERS
3 Nicholas Skjeveland TSMMA HICKSVILLE
Grappling – Boys&Girls 6 Yrs Blue Belt 50lb & Und 1 Elise Whitson TSMMA ALLENTOWN
2 Vinay Joseph TSMMA NANUET
3 Harrison Goldenberg TSMMA STAMFORD
Grappling – Boys&Girls 6&Und Blue Belt 50lb & Und 1 Dominic Valenzuela TSMMA WAYNE
2 Quydan Ly TSMMA BAY RIDGE
3 Prince Hostler TSMMA EATONTOWN
Grappling – Boys&Girls 6&Und HiBlue Belt 50lb & Und 1 Kyle Gokce TSMMA SEAFORD
2 Sean Hatzfeld TSMMA ROCKVILLE
3 Russell Webb TSMMA NORTH PLAINFIELD
Grappling – Boys&Girls 6&Under Int 50lb & Un 1 Brian Shindel TSMMA SEAFORD
2 Angel Lopez TSMMA HOBOKEN
3 Peter Koutsavlis TSMMA BAYSIDE
Grappling – Boys&Girls 6&Und White Belt 51-60lb 1 Garrett Pech TSMMA SOUTH PLAINFIELD
2 Jalil Bing TSMMA EATONTOWN
3 Samir Panchal TSMMA SYOSSET
Grappling – Boys&Girls 6&Und LoBlue-Blue 51-60lb 1 Charles Sima TSMMA MIDDLETOWN
2 Nicky Doktor TSMMA EAST HANOVER
3 Jack Bacolo TSMMA BETHLEHEM
Grappling – Boys&Girls 6&Und HiBlue Belt 51-60lb 1 Christos Stathopoulos TSMMA BAYSIDE
2 Jesse Diaco TSMMA MANHATTAN
3 Muhammad Shah TSMMA HICKSVILLE
Grappling – Boys&Girls 6&Under Int 51-60lb 1 Gustavo Alarcon TSMMA WAYNE
2 Ryan Ford TSMMA RAMSEY
3 Tyler Roberts TSMMA FEASTERVILLE
Grappling – Boys&Girls 6&Under Beg 61-75lb 1 Evan Brown TSMMA ENGLEWOOD
2 Colton Millar TSMMA MOUNT KISCO
3 George Morris TSMMA HUNTINGTON
Grappling – Boys&Girls 7-8 White Belt 50lb & Und 1 Glenn Curreli TSMMA MANHATTAN
2 Jordan Tollin TSMMA YONKERS
3 Daniel Torres TSMMA PRINCETON
Grappling – Boys&Girls 7-8 LoBlue-Blue 50lb & Und 1 Kyle Fuschillo TSMMA NORTHVALE
2 Ryan Tookes II TSMMA CHERRY HILL
3 Aaron Concepcion TSMMA HOBOKEN
Grappling – Boys&Girls 7-8 HiBlue Belt 50lb & Und 1 Lucca Correia TSMMA HOBOKEN
2 Sam Przymylski TSMMA MOUNT KISCO
3 Jack Whittle TSMMA EATONTOWN
Grappling – Boys&Girls 7-8 Int 50lb & Under 1 Ethan Leibowitz TSMMA WAYNE
2 Joshua Paz TSMMA BETHLEHEM
3 Kyle Bautista TSMMA GLENDALE
Grappling – Boys&Girls 7-8 White Belt 51-60lb 1 Ryan Bullock TSMMA NANUET
2 Gabriel Martes TSMMA GLENDALE
3 Ciara Schulmann TSMMA RAMSEY
Grappling – Boys&Girls 7-8 HiWhite Belt 51-60lb 1 John Augusta TSMMA ISLANDIA
2 Oba Awolowo TSMMA ISLANDIA
3 Michael Minella TSMMA ISLANDIA
Grappling – Boys&Girls 7 Yrs LoBlue Belt 51-60lb 1 Arjun Dubewar TSMMA SOUTH PLAINFIELD
2 Kevin Martinez TSMMA ROCKAWAY
3 Miles Banks TSMMA SOUTH PLAINFIELD
Grappling – Boys&Girls 8 Yrs LoBlue Belt 51-60lb 1 Andrew Boselli TSMMA GLENDALE
2 Kevin Pereira TSMMA NORTHVALE
3 Ryan Garvin TSMMA BAYSIDE
Grappling – Boys&Girls 7-8 Blue Belt 51-60lb 1 Leonardo Astudillo TSMMA STAMFORD
2 Alfonz Aris Astillero TSMMA SMITHTOWN
3 Ching-ray Eu TSMMA MIDDLETOWN
Grappling – Boys&Girls 7 Yrs HiBlue Belt 51-60lb 1 Jacob Treskot TSMMA ALLENTOWN
2 Andrew Batista TSMMA ASTORIA
3 Ronin Lee TSMMA BAY RIDGE
Grappling – Boys&Girls 8 Yrs HiBlue Belt 51-60lb 1 Dakota Williams TSMMA CHALFONT
2 Danielle McGann TSMMA PRINCETON
3 Nicole Bernal TSMMA BAYSIDE
Grappling – Boys&Girls 7-8 LoYellow Belt 51-60lb 1 Michael Inaco TSMMA EATONTOWN
2 Patrick Groo TSMMA HOBOKEN
3 Russell Schneider TSMMA GREAT NECK
Grappling – Boys&Girls 7-8 Yellow Belt 51-60lb 1 Aleksei Seletskiy TSMMA PRINCETON
2 Roman Mikirtychev TSMMA GLENDALE
3 Nicholas Robertson TSMMA SOUTH PLAINFIELD
Grappling – Boys&Girls 7-8 HiYellow Belt 51-60lb 1 Adeline Avila TSMMA TOMS RIVER
2 Alyssa Kamitsis TSMMA HICKSVILLE
3 Logan Eilbacher TSMMA NORTH PLAINFIELD
Grappling – Boys&Girls 7-8 LoGreen-Green 51-60lb 1 Emanuel Hernandez TSMMA ASTORIA
2 Justin Vargas TSMMA NORTH PLAINFIELD
3 Dawoud Dawoud TSMMA BAY RIDGE
Grappling – Boys&Girls 7-8 HiGreen Belt 51-60lb 1 Jacob Levin TSMMA STATEN ISLAND
2 Jameson Hannigan TSMMA ABINGTON
3 Anthony Diangelo TSMMA HOBOKEN
Grappling – Boys&Girls 7-8 Red Belt 51-60lb 1 Dean Delaney TSMMA STATEN ISLAND
2 Jordan Brown TSMMA WOODBURY
3 Darius Khani TSMMA EAST HANOVER
Grappling – Boys&Girls 7-8 White Belt 61-70lb 1 Christian Seebrath TSMMA CARLE PLACE
2 Eshaan Salvi TSMMA SOUTH PLAINFIELD
3 Aaron Boone TSMMA SOUTH PLAINFIELD
Grappling – Boys&Girls 7-8 LoBlue-Blue 61-70lb 1 Rati Revia TSMMA GLENDALE
2 Ethan Sandoval TSMMA BAYSIDE
3 Diego Chavez TSMMA RAMSEY
Grappling – Boys&Girls 7-8 HiBlue Belt 61-70lb 1 Antonio Spina TSMMA ELMWOOD PARK
2 Antony Bobkov TSMMA RAMSEY
3 Daniel Pellegrino TSMMA DANBURY
Grappling – Boys&Girls 7-8 LoYellow-Yellow 61-70lb 1 Eric Childs TSMMA ELMWOOD PARK
2 Kenny McCullough TSMMA HICKSVILLE
3 Casey Choung TSMMA GREAT NECK
Grappling – Boys&Girls 7-8 HiYellow Belt 61-70lb 1 Bryan Davila TSMMA REGO PARK
2 Alexander Kislenko TSMMA PARAMUS
3 Riane Thomas TSMMA GLENDALE
Grappling – Boys&Girls 7-8 Green-Red 61-70lb 1 Aodhan Williams TSMMA GLENDALE
2 Ilyas Parra TSMMA GLENDALE
3 Alexis Goodridge TSMMA CHALFONT
Grappling – Boys&Girls 7-8 White Belt 71-85lb 1 Shawn Hagan TSMMA FEASTERVILLE
2 Zade Edwards TSMMA GLENDALE
3 Matthew Oluwole TSMMA NANUET
Grappling – Boys&Girls 7-8 Blue Belt 71-85lb 1 Isaiah Rodriguez TSMMA ASTORIA
2 Nicholas Guarisco TSMMA GLENDALE
3 Julian Cincinnatus TSMMA BAYSIDE
Grappling – Boys&Girls 7-8 Yellow Belt 71-85lb 1 Jayden Tavares TSMMA GREAT NECK
2 Gregory Tile TSMMA GLENDALE
3 Jason Jagmohan TSMMA GLENDALE
Grappling – Boys&Girls 7-8 Green-Red 71-85lb 1 Alec Tabada TSMMA HICKSVILLE
2 Samar Abdullah TSMMA NORTH PLAINFIELD
3 Matthew Dumiec TSMMA NORTH PLAINFIELD
Grappling – Boys&Girls 7-8 Beg 86-105lb 1 Ethan Oluwole TSMMA NANUET
2 Shayan Zamanian TSMMA ENGLEWOOD
3 Jack Bryson TSMMA MIDDLETOWN
Grappling – Boys&Girls 7-8 Int 86-105lb 1 Justin Garcia TSMMA WAYNE
2 Salvatore Cali TSMMA STATEN ISLAND
3 Ayaan Ahmad TSMMA REGO PARK
Grappling – Boys 9-10 Beg 60lb & Under 1 Aidan DiResta TSMMA NORTHVALE
2 Fin Diarmit TSMMA MANHATTAN
3 Jarell Sawn TSMMA BAY RIDGE
Grappling – Boys 9-10 Int 60lb & Under 1 Tyler Marshall TSMMA GLENDALE
2 Jake Naraine TSMMA ROCKVILLE
3 Cole Sommeling TSMMA TOMS RIVER
Grappling – Boys 9-10 Beg 61-70lb 1 Idrees Attareb TSMMA BAY RIDGE
2 Brandon Balatbat TSMMA HICKSVILLE
3 Alex Gallipoli TSMMA WAYNE
Grappling – Boys 9-10 Yellow Belt 61-70lb 1 Michael Ponenti TSMMA EATONTOWN
2 Peter Rescinio TSMMA EATONTOWN
3 Michael Galarza TSMMA GLENDALE
Grappling – Boys 9-10 Green-Red 61-70lb 1 Jenon Upchurch TSMMA FEASTERVILLE
2 Prerit Chaudhary TSMMA CARLE PLACE
3 Connor Teehan TSMMA WAYNE
Grappling – Boys 9-10 Adv 70lb & Under 1 Ryan Burgos TSMMA WOODBURY
2 Sean Wang TSMMA GREAT NECK
3 Raphael Marascio TSMMA SEAFORD
Grappling – Boys 9-10 Beg 71-85lb 1 Paul Jakub TSMMA EATONTOWN
2 Andrew Mimura TSMMA MANHATTAN
3 John Forsatz TSMMA WAYNE
Grappling – Boys 9-10 Yellow Belt 71-85lb 1 James McLennon TSMMA ISLANDIA
2 Max Birger TSMMA SYOSSET
3 Peter Kilkenny TSMMA STATEN ISLAND
Grappling – Boys 9-10 Green-Red 71-85lb 1 Cesare Cali TSMMA STATEN ISLAND
2 Gerardo Gonzalez TSMMA GLENDALE
3 Jason Liddell TSMMA ENGLEWOOD
Grappling – Boys 9-10 Adv 71-85lb 1 Richard Halal TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Alexander Toback TSMMA REGO PARK
3 Brendan Blanchfield TSMMA PARAMUS
Grappling – Boys 9-10 Beg 86-100lb 1 Kevin Jimenez TSMMA GLENDALE
2 Virgil Cumberbatch TSMMA ROCKVILLE
3 Alec Bulkin TSMMA BAY RIDGE
Grappling – Boys 9-10 Yellow Belt 86-100lb 1 Gustavo Sosa TSMMA STATEN ISLAND
2 Casey Cox TSMMA CARLE PLACE
3 Eric Gorski TSMMA FEASTERVILLE
Grappling – Boys 9-10 Green-Red 86-100lb 1 Nico Albanese TSMMA MIDDLETOWN
2 Ethan Kaechele TSMMA FEASTERVILLE
3 Nate Ingman TSMMA NORTHVALE
Grappling – Boys 9-10 Adv 86-100lb 1 Jordan Sosa TSMMA MANHATTAN
2 Chris Huffman TSMMA HICKSVILLE
3 Leslie Cobb II TSMMA ROCKVILLE
Grappling – Boys 9-10 Beg 101-120lb 1 Ari Wolf TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Nasir Boston TSMMA REGO PARK
3 Christian Martinez TSMMA NORTHVALE
Grappling – Boys 9-10 Int 101-120lb 1 Joseph Fay TSMMA CHALFONT
2 Dino Krluc TSMMA GLENDALE
3 Leo Martinez TSMMA BAY RIDGE
Grappling – Boys 11-12 Beg 70lb & Under 1 Dominick Jaromahum TSMMA ROCKAWAY
2 Peter Letsios TSMMA BAYSIDE
3 Nicholas Adams TSMMA ROCKAWAY
Grappling – Boys 11-12 Beg 71-85lb 1 Kevin Klatcher TSMMA ABINGTON
2 Ken Aguilar TSMMA ELMWOOD PARK
3 Caleb Ramsaywac TSMMA GLENDALE
Grappling – Boys 11-12 Int 71-85lb 1 Nicolas Viera TSMMA STATEN ISLAND
2 Omer Basar TSMMA ROCKVILLE
3 Bryce McCole TSMMA ENGLEWOOD
Grappling – Boys 11-12 Adv 71-85lb 1 Eddie Sanchez TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Mahmoud Dawoud TSMMA BAY RIDGE
3 Adrian Tabada TSMMA HICKSVILLE
Grappling – Boys 11-12 White Belt 86-100lb 1 Ronald Kaziyev TSMMA REGO PARK
2 Dennis Mikhaylov TSMMA NORTHVALE
3 Joel Soto TSMMA ISLANDIA
Grappling – Boys 11-12 Blue Belt 86-100lb 1 Albert Dejesus TSMMA ISLANDIA
2 Peter Na TSMMA BAYSIDE
3 Andrew Vascellaro TSMMA GLENDALE
Grappling – Boys 11-12 Yellow Belt 86-100lb 1 Jason Ramirez TSMMA REGO PARK
2 Baltazar Belman TSMMA ALLENTOWN
3 Daniel Hernandez TSMMA GLENDALE
Grappling – Boys 11-12 Green-Red 86-100lb 1 Stephen Gallwey TSMMA ABINGTON
2 Michael Lazzaro TSMMA PRINCETON
3 Hafid Karimealaoui TSMMA HICKSVILLE
Grappling – Boys 11-12 Adv 86-100lb 1 Ben Bagbek TSMMA REGO PARK
2 Ryan Maggio TSMMA HICKSVILLE
3 Eric Rodriguez TSMMA MANHATTAN
Grappling – Boys 11-12 White Belt 101-120lb 1 David Forrest TSMMA REGO PARK
2 Matt Ruppert TSMMA EATONTOWN
3 Marc Medina TSMMA SEAFORD
Grappling – Boys 11-12 Blue Belt 101-120lb 1 Joshua Raffington TSMMA CARLE PLACE
2 Joshua Jun TSMMA BAYSIDE
3 Dominic Tavitian TSMMA SEAFORD
Grappling – Boys 11-12 Int 101-120lb 1 Jovany Cumbe TSMMA REGO PARK
2 Hunter Williams TSMMA ABINGTON
3 C.J. Fay TSMMA CHALFONT
Grappling – Boys 11-12 Adv 101-120lb 1 Steven Shinas TSMMA BAYSIDE
2 Steven Isaac TSMMA STATEN ISLAND
3 Alexander Vargas TSMMA SYOSSET
Grappling – Boys 11-12 Beg 121-140lb 1 Gurpreet Singh TSMMA REGO PARK
2 Zach Rossow TSMMA EAST HANOVER
3 Michael Rijos TSMMA ELMWOOD PARK
Grappling – Boys 11-12 Int 121-140lb 1 Isaiah Persaud TSMMA ASTORIA
2 Nando Addari TSMMA CHALFONT
3 Jake Lachman TSMMA GLENDALE
Grappling – Boys 11-12 Adv 121-140lb 1 Terrell Gamble TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Mathew Lynch TSMMA BAY RIDGE
3 Santino Luppino TSMMA ENGLEWOOD
Grappling – Boys 13-15 Beg 101-120lb 1 Klaus Gorjan TSMMA WAYNE
2 Brandon Cardenas TSMMA REGO PARK
3 Jermaine Bing#2 TSMMA EATONTOWN
Grappling – Boys 13-15 Int 101-120lb 1 Alex Mimura TSMMA MANHATTAN
2 Marquis Flores TSMMA NANUET
3 Jeury DeJesus TSMMA ELMWOOD PARK
Grappling – Boys 13-15 Adv 101-120lb 1 Brandon Chetram TSMMA BAYSIDE
2 Ryan Sipavicius TSMMA BAYSIDE
3 Ismael Dawoud TSMMA BAY RIDGE
Grappling – Boys 13-15 Beg 121-140lb 1 Dante Wooden TSMMA CHALFONT
2 Tristan Mizrahi TSMMA ENGLEWOOD
3 Richard Rogers TSMMA HICKSVILLE
Grappling – Boys 13-15 Int 121-140lb 1 Dominick Mulhearn TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Daniel Buitrago TSMMA REGO PARK
3 David Di Maggio TSMMA BAYSIDE
Grappling – Boys 13-15 Adv 121-140lb 1 Arman Berek TSMMA REGO PARK
2 Adam Snyder TSMMA CHALFONT
3 Philip Cohen TSMMA MANHATTAN
Grappling – Boys 13-15 Beg 141-160lb 1 Chris Castaldo TSMMA NORTHVALE
2 Roy Colter TSMMA GLENDALE
3 Mykel Thompson TSMMA REGO PARK
Grappling – Boys 13-15 Int 141-160lb 1 Kevin Creech TSMMA MARLBORO
2 Michael Osiak TSMMA REGO PARK
3 Joey Quadara TSMMA STATEN ISLAND
Grappling – Boys 13-15 Adv 141-160lb 1 Brian Morales TSMMA STATEN ISLAND
2 Robert Diaz TSMMA HOBOKEN
3 Richard Aldarondo TSMMA PARAMUS
Grappling – Girls 9-10 Beg 60lb & Under 1 Anna Herrera TSMMA STATEN ISLAND
2 Carmen Belman TSMMA ALLENTOWN
3 Olivia Franceschini TSMMA NORTHVALE
Grappling – Girls 9-10 Int 60lb & Under 1 Sophia Mirabella TSMMA ASTORIA
2 Joey Gaffin TSMMA FEASTERVILLE
3 Bethany Garcia TSMMA GLENDALE
Grappling – Girls 9-10 Beg 61-70lb 1 Emilia Pedersen TSMMA GREAT NECK
2 Sakina Shah TSMMA HICKSVILLE
3 Malia Fowler TSMMA ISLANDIA
Grappling – Girls 9-10 Int 61-70lb 1 Rachel Wolff TSMMA BAYSIDE
2 Leia Zamora TSMMA GLENDALE
3 Kayla Proano TSMMA WAYNE
Grappling – Girls 9-10 Beg 71-85lb 1 Sydney Giamalis TSMMA ALLENTOWN
2 Trinity Kellarakos TSMMA ASTORIA
3 Dana Farran TSMMA BAY RIDGE
Grappling – Girls 9-10 Int 71-85lb 1 Jessica Cuautle TSMMA BAY RIDGE
2 Emily Wong TSMMA SYOSSET
3 Penelope Schneider TSMMA MOUNT KISCO
Grappling – Girls 9-10 Adv 85lb & Under 1 Jenna Galgano TSMMA ENGLEWOOD
2 Daniella Velez TSMMA BAYSIDE
3 Jayda Foote TSMMA CARLE PLACE
Grappling – Girls 9-10 Beg 86-100lb 1 Tabitha Setari TSMMA BAYSIDE
2 Trinity Towns TSMMA GLENDALE
3 Lynise Olivacce TSMMA ENGLEWOOD
Grappling – Girls 9-10 Int 86-100lb 1 Sheridan Torres TSMMA MIDDLETOWN
2 Tara O’Reilly TSMMA GLENDALE
3 Amra Hukic TSMMA ASTORIA
Grappling – Girls 11-12 Beg 75lb & Under 1 Hannah Kaplun TSMMA WAYNE
2 Julianna Tierney TSMMA ISLANDIA
Grappling – Girls 11-12 Beg 76-90lb 1 Yasmine Worrell TSMMA REGO PARK
2 Fjolla Arfi TSMMA ASTORIA
3 Ruby Diarmit TSMMA MANHATTAN
Grappling – Girls 11-12 Int 76-90lb 1 Gabby Mizrahi TSMMA ENGLEWOOD
2 Deirdre Riggsbee TSMMA ENGLEWOOD
3 Kathy Niyazova TSMMA REGO PARK
Grappling – Girls 11-12 Adv 90lb & Under 1 Olivia Miller TSMMA ABINGTON
2 Brianna Boccella TSMMA CHALFONT
3 Zoe Frazer TSMMA NORTH PLAINFIELD
Grappling – Girls 11-12 Int 91-105lb 1 Kayla Dugan TSMMA MARLBORO
2 Christina Simard TSMMA EAST BRUNSWICK
3 Abigail Acevedo TSMMA STATEN ISLAND
Grappling – Girls 11-12 Int 106-125lb 1 Elise Hartman TSMMA WAYNE
2 Stephanie Schaefer TSMMA GLENDALE
3 Neha Ghaghada TSMMA MARLBORO
Grappling – Girls 13-15 Adv 100lb & Under 1 Jovanni Alvarez TSMMA SOUTH PLAINFIELD
2 Bailey O’Shea TSMMA RAMSEY
3 Jennifer Camacho TSMMA GLENDALE
Grappling – Girls 13-15 Beg 101-115lb 1 Kristen Pai TSMMA NORTHVALE
2 Purnima Chopra TSMMA HICKSVILLE
3 Kaiylah Watts TSMMA HICKSVILLE
Grappling – Men White Belt Lightweight 1 Joe Tawfeek TSMMA STATEN ISLAND
2 Timothy Buddenklepper TSMMA TOMS RIVER
3 Stanley John TSMMA NANUET
Grappling – Men Blue Belt Lightweight 1 Louis Walther TSMMA WOODBURY
2 Michael Puglia TSMMA NANUET
3 Missael Sanchez TSMMA MANHATTAN
Grappling – Men Int Lightweight 1 Menachem Fischer TSMMA NANUET
2 Christian Arias TSMMA ROCKAWAY
3 Raynaldo Nieves TSMMA MANHATTAN
Grappling – Men Adv Lightweight 1 James Wang TSMMA GREAT NECK
2 Paulo Reis TSMMA EATONTOWN
3 Tom Rosner TSMMA TOMS RIVER
Grappling – Men White Belt Welterweight 1 Uldis Mende TSMMA RAMSEY
2 Mardo Hercules TSMMA EAST HANOVER
3 Ryan Fender TSMMA TOMS RIVER
Grappling – Men Blue Belt Welterweight 1 Anthony Gaggi Sr. TSMMA BAY RIDGE
2 James Kennedy TSMMA STATEN ISLAND
3 Michael Pusterla TSMMA SEAFORD
Grappling – Men Int Welterweight 1 Sebastian-Junio Alva TSMMA REGO PARK
2 William Brown TSMMA CHERRY HILL
3 Brian Suppa TSMMA MIDDLETOWN
Grappling – Men White Belt Middleweight 1 David Hercules TSMMA EAST HANOVER
2 Daniel Pellegrino TSMMA DANBURY
3 Jose Aguilera TSMMA STAMFORD
Grappling – Men Blue Belt Middleweight 1 Jerry Koutsavlis TSMMA BAYSIDE
2 Ronald Barone TSMMA YONKERS
3 Alex Cintron TSMMA SMITHTOWN
Grappling – Men Int Middleweight 1 Anthony Freyre TSMMA WOODBURY
2 Danny Vega TSMMA SEAFORD
3 Cameron Briggs TSMMA ROCKVILLE
Grappling – Men Adv Middleweight 1 Juan Alvarez TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Michael Yick TSMMA NORTH PLAINFIELD
3 George Etienne TSMMA REGO PARK
Grappling – Men Beg Light Heavyweight 1 Bill Barnhisel TSMMA MANHATTAN
2 Sylvester Anyanwu TSMMA NORTH PLAINFIELD
3 Artem Potapov TSMMA CHALFONT
Grappling – Men Int Light Heavyweight 1 Myron Adoteye TSMMA REGO PARK
2 Michael Della Posta TSMMA MANHATTAN
3 Justin Thomas TSMMA CHALFONT
Grappling – Men Beg Super Light Heavyweight 1 Angel Garate TSMMA ISLANDIA
2 Matias Cardozo TSMMA ISLANDIA
3 Jorge Vasco TSMMA WOODBURY
Grappling – Men Int Heavyweight 1 Gabriel Rodriguez TSMMA REGO PARK
2 Errol Cilen TSMMA GREAT NECK
3 Christian Bykovets TSMMA MIDDLETOWN
Grappling – Women Int 115lb & Under 1 Natalia Hernandez TSMMA REGO PARK
2 Mariana Stalh TSMMA ALLENTOWN
3 Candida Tejada TSMMA MANHATTAN
Grappling – Women Adv 115lb & Under 1 Kelly Chan TSMMA BAYSIDE
2 Alyssa Garcia TSMMA STATEN ISLAND
3 Karen Torres-Henderson TSMMA ABINGTON
Grappling – Women Beg 116-130lb 1 Carmen Lalonde TSMMA BAY RIDGE
2 Claudia Pedersen TSMMA GREAT NECK
3 Jessica Slade TSMMA ABINGTON
Grappling – Women Int 116-130lb 1 Elizabeth Van Sertima TSMMA SOUTH PLAINFIELD
2 Catherine Flanagan TSMMA EATONTOWN
3 Joann Cilmi TSMMA EATONTOWN
Grappling – Women Adv 116-130lb 1 Erin Blanchfield TSMMA PARAMUS
2 Tara Rescinio TSMMA EATONTOWN
3 Sarah Buzy TSMMA HICKSVILLE
Grappling – Women Beg 131-145lb 1 Rosemary Brown TSMMA EAST HANOVER
2 Rebecca Bryant TSMMA REGO PARK
3 Jennifer Russo TSMMA BAY RIDGE
Grappling – Women Int 131-145lb 1 Diana Zhivanaj TSMMA RAMSEY
2 Erika Franceschini TSMMA TOMS RIVER
3 Nilka Durant TSMMA EAST BRUNSWICK
Grappling – Women Beg 146-165lb 1 Rewieda Shehadeh TSMMA STATEN ISLAND
2 Laura McGovern TSMMA BAY RIDGE
3 Maribel Estades TSMMA BETHLEHEM
Grappling – Women Int 146-165lb 1 Rebecca Senkiw TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Patricia Elcano TSMMA TOMS RIVER
3 Jeannie Lister TSMMA EATONTOWN
Back to top