COC 33 Fighting Results

12/9/2012

DIVISION PLACE FIRSTNAME LASTNAME SCHOOL
Fighting – Boys&Girls 5&Under Beg 50lb & Und 1 Ray Ray Somawardana TSMMA BAY RIDGE
2 Joshua Jorgge TSMMA HICKSVILLE
3 Jacob Magahis TSMMA STATEN ISLAND
Fighting – Boys&Girls 6 Years Beg 50lb & Un 1 Dennis Bustos TSMMA PRINCETON
2 Jason Euceda TSMMA ISLANDIA
3 James Dickerson TSMMA SYOSSET
Fighting – Boys&Girls 6&Under Int 50lb & Un 1 Jared Klein TSMMA MANHATTAN
2 Zander Anyanwu TSMMA NORTH PLAINFIELD
3 Zachary Mornell TSMMA CHERRY HILL
Fighting – Boys&Girls 6&Under Beg 51-60lb 1 Sudheer Narasimha TSMMA STAMFORD
2 Amir Siljkovic TSMMA STAMFORD
3 Nicky Doktor TSMMA EAST HANOVER
Fighting – Boys&Girls 6&Under Int 51-60lb 1 Tyler Roberts TSMMA FEASTERVILLE
2 Dominic Valenzuela TSMMA WAYNE
3 Katie Ng TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Boys&Girls 6&Under Blue-Yellow 61-75lb 1 Luis Santos TSMMA REGO PARK
2 Joshua Berberich TSMMA FEASTERVILLE
3 Erik Kald TSMMA HICKSVILLE
Fighting – Boys&Girls 7-8 Beg 50lb & Under 1 Russell Webb TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Evan Sheinman TSMMA GREAT NECK
3 Fouad Farran TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Boys&Girls 7-8 Int 50lb & Under 1 Ethan Leibowitz TSMMA WAYNE
2 Michela Wallach TSMMA ENGLEWOOD
3 Joshua Persaud TSMMA ASTORIA
Fighting – Boys&Girls 7-8 Beg 51-60lb 1 Madison Sweigard TSMMA BETHLEHEM
2 Gian Luca Sofsky TSMMA ASTORIA
3 Troy Sanchez TSMMA SYOSSET
Fighting – Boys&Girls 7-8 Yellow Belt 51-60lb 1 Anthony Small III TSMMA BAYSIDE
2 Jordan Brown TSMMA WOODBURY
3 Nicky Kamper TSMMA BAYSIDE
Fighting – Boys&Girls 7-8 Green Belt 51-60lb 1 Anthony Diangelo TSMMA HOBOKEN
2 T.J. Pavlonnis TSMMA MIDDLETOWN
3 Peter Koutsavlis TSMMA BAYSIDE
Fighting – Boys&Girls 7-8 Red Belt 51-60lb 1 Dean Delaney TSMMA STATEN ISLAND
2 Jacob Levin TSMMA STATEN ISLAND
3 Sam Klauber TSMMA STATEN ISLAND
Fighting – Boys&Girls 7 Years Beg 61-70lb 1 Savannah Danz TSMMA BAY RIDGE
2 Jacob Schumacher TSMMA CHALFONT
3 Justin Pampinella TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Boys&Girls 8 Years Beg 61-70lb 1 Leonardo Astudillo TSMMA STAMFORD
2 Olivia Giakoumas TSMMA BAYSIDE
3 Kyle Veksler TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Boys&Girls 7-8 Yellow Belt 61-70lb 1 Andres Guzman TSMMA REGO PARK
2 Brian Baek TSMMA BAYSIDE
3 Joe Dowd TSMMA CHALFONT
Fighting – Boys&Girls 7-8 Green-Red 61-70lb 1 Aodhan Williams TSMMA GLENDALE
2 Ilyas Parra TSMMA GLENDALE
3 Alyssa Kamitsis TSMMA HICKSVILLE
Fighting – Boys&Girls 7-8 Beg 71-85lb 1 Ethan Sandoval TSMMA BAYSIDE
2 Elan OFeck TSMMA ELMWOOD PARK
3 Brian Nelson TSMMA TOMS RIVER
Fighting – Boys&Girls 7-8 Int 71-85lb 1 Bryan Davila TSMMA REGO PARK
2 Diogo Montalvo TSMMA HOBOKEN
3 Eric Childs TSMMA ELMWOOD PARK
Fighting – Boys&Girls 7-8 Blue-Red 86-105lb 1 Salvatore Cali TSMMA STATEN ISLAND
2 Valerie Costanz TSMMA WOODBURY
3 Ryan Luo TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Boys 9-10 Beg 60lb & Under 1 Keon Albano TSMMA REGO PARK
2 Joseph Niyazov TSMMA REGO PARK
3 Kenneth Fernandez TSMMA REGO PARK
Fighting – Boys 9-10 Int 60lb & Under 1 Devon Diaco TSMMA MANHATTAN
2 Azan Kayani TSMMA GLENDALE
3 Roman Mikirtychev TSMMA GLENDALE
Fighting – Boys 9-10 Beg 61-70lb 1 Alex Gallipoli TSMMA WAYNE
2 Aidan DiResta TSMMA ENGLEWOOD
3 Simon Major TSMMA NORTH PLAINFIELD
Fighting – Boys 9-10 Int 61-70lb 1 Tyler Marshall TSMMA GLENDALE
2 Dylan Sturdevant TSMMA NORTH PLAINFIELD
3 Bryson Thomas TSMMA STAMFORD
Fighting – Boys 9-10 Adv 70lb & Under 1 Sean Wang TSMMA GREAT NECK
2 William Griffin TSMMA STAMFORD
3 Matthew Tollin TSMMA YONKERS
Fighting – Boys 9-10 Beg 71-85lb 1 Joshua Creech TSMMA MARLBORO
2 Antonio Spina TSMMA ELMWOOD PARK
3 Zade Edwards TSMMA GLENDALE
Fighting – Boys 9-10 Yellow Belt 71-85lb 1 Jayden Tavares TSMMA GREAT NECK
2 Jason Cucchiaro TSMMA BAY RIDGE
3 Nicolangelo Sofsky TSMMA ASTORIA
Fighting – Boys 9-10 Green-Red 71-85lb 1 Cesare Cali TSMMA STATEN ISLAND
2 Samar Abdullah TSMMA NORTH PLAINFIELD
3 Brett Borcherding TSMMA MANHATTAN
Fighting – Boys 9-10 Adv 71-85lb 1 Brendan Blanchfield TSMMA ELMWOOD PARK
2 David Kogan TSMMA GREAT NECK
3 Jesse Morales TSMMA GLENDALE
Fighting – Boys 9-10 Beg 86-100lb 1 Jonathan Simkhayev TSMMA REGO PARK
2 Joshua Levi TSMMA FEASTERVILLE
3 Daniel Hen TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Boys 9-10 Int 86-100lb 1 Nico Albanese TSMMA MIDDLETOWN
2 Jonathan Inglese TSMMA YONKERS
3 Ryan Panagakos TSMMA BAYSIDE
Fighting – Boys 9-10 Adv 86-100lb 1 Ebube Bell TSMMA BETHLEHEM
2 Chris Huffman TSMMA HICKSVILLE
3 Jared Levin TSMMA FEASTERVILLE
Fighting – Boys 9-10 Int 101-120lb 1 Dino Krluc TSMMA GLENDALE
2 Vincent Guarino TSMMA MARLBORO
3 Jawon Martelly TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Boys 9-10 Adv 101-120lb 1 Yianni Ypsilantis TSMMA BAY RIDGE
2 Michael Bondy TSMMA ENGLEWOOD
3 David Rubin TSMMA BAYSIDE
Fighting – Boys 11-12 Beg 70lb & Under 1 Quinton Gallien TSMMA NANUET
2 Fin Diarmit TSMMA MANHATTAN
3 Peter Letsios TSMMA BAYSIDE
Fighting – Boys 11-12 Int 70lb & Under 1 Julian Dippolito TSMMA TOMS RIVER
2 Jared Schiermeyer TSMMA ASTORIA
3 Cole Sommeling TSMMA TOMS RIVER
Fighting – Boys 11-12 Blue-Red 71-85lb 1 Tyler Tavares TSMMA GREAT NECK
2 Samuel Danishevsky TSMMA FEASTERVILLE
3 Julian Dippolito TSMMA TOMS RIVER
Fighting – Boys 11-12 Adv 71-85lb 1 Richard Halal TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Nicolas Walls TSMMA NORTH PLAINFIELD
3 Gerardo Gonzalez TSMMA GLENDALE
Fighting – Boys 11-12 Beg 86-100lb 1 Ryan Mcgovern TSMMA BAY RIDGE
2 Arthur jr Canastra TSMMA YONKERS
3 Michael Kim TSMMA YONKERS
Fighting – Boys 11-12 Int 86-100lb 1 Jason Ramirez TSMMA REGO PARK
2 Gus Sosa TSMMA STATEN ISLAND
3 Jalen Allen TSMMA MARLBORO
Fighting – Boys 11-12 Adv 86-100lb 1 Derek Wu TSMMA BAY RIDGE
2 Michael Silipo TSMMA HICKSVILLE
3 Eric Rodriguez TSMMA MANHATTAN
Fighting – Boys 11-12 Beg 101-120lb 1 Ari Wolf TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Jose Dejesus TSMMA ISLANDIA
3 Albert Dejesus TSMMA ISLANDIA
Fighting – Boys 11-12 Int 101-120lb 1 Faruk Krluc TSMMA GLENDALE
2 Andrew Mo TSMMA BAY RIDGE
3 Spencer Ford TSMMA REGO PARK
Fighting – Boys 11-12 Adv 101-120lb 1 Ben Bagbek TSMMA REGO PARK
2 Muhammed Demir TSMMA HICKSVILLE
3 Jordan Sosa TSMMA MANHATTAN
Fighting – Boys 11-12 Blue-Green 121-140lb 1 Giovanni Rios TSMMA BAY RIDGE
2 Bryce Nieves TSMMA BAY RIDGE
3 George Vormnadiryan TSMMA REGO PARK
Fighting – Boys 13-15 Beg-Int 86-100lb 1 Nicolas Viera TSMMA STATEN ISLAND
2 Reese Ganaway TSMMA STATEN ISLAND
3 Kyle Marques TSMMA ELMWOOD PARK
Fighting – Boys 13-15 Adv 86-100lb 1 Christian Smith TSMMA GLENDALE
2 Ian Gotthoffer TSMMA BAYSIDE
3 Alexander Vargas TSMMA SYOSSET
Fighting – Boys 13-15 Beg 101-120lb 1 Adrian Gonzalez TSMMA YONKERS
2 Teddy Letsios TSMMA BAYSIDE
3 Manuel Mendoza TSMMA ASTORIA
Fighting – Boys 13-15 Int 101-120lb 1 Baltazar Belman TSMMA ALLENTOWN
2 Oliver Trajkoski TSMMA WAYNE
3 Zaire Green TSMMA CHALFONT
Fighting – Boys 13-15 Adv 101-120lb 1 Ismael Dawoud TSMMA BAY RIDGE
2 Jason Javier TSMMA SYOSSET
3 Hafid Karimealaoui TSMMA HICKSVILLE
Fighting – Boys 13-15 Beg 121-140lb 1 Shiva Darshan TSMMA PRINCETON
2 Rhett Ricchetti TSMMA CHALFONT
3 Alex Schuster TSMMA MANHATTAN
Fighting – Boys 13-15 Int 121-140lb 1 Anthony Viscovich TSMMA ASTORIA
2 Isaiah Persaud TSMMA ASTORIA
3 Eddie Gutierrez TSMMA REGO PARK
Fighting – Boys 13-15 Adv 121-140lb 1 Ryan Sipavicius TSMMA BAYSIDE
2 Jake Burgos TSMMA WOODBURY
Fighting – Boys 13-15 Beg 141-160lb 1 Roy Colter TSMMA GLENDALE
2 Conrad Stewart TSMMA ROCKVILLE
3 Kendryll Corpus TSMMA REGO PARK
Fighting – Boys 13-15 Int 141-160lb 1 Bobby Smith TSMMA FEASTERVILLE
2 Chris Castaldo TSMMA NANUET
3 Chaos Burruel TSMMA CHERRY HILL
Fighting – Boys 13-15 Adv 141-160lb 1 Richard Aldarondo TSMMA PARAMUS
2 Sushil Talreja TSMMA HICKSVILLE
3 Keegan Hannigan TSMMA ABINGTON
Fighting – Boys 13-15 Beg 161-185lb 1 Arpad Marsh TSMMA ENGLEWOOD
2 Jacob Clements TSMMA BAY RIDGE
3 Mykel Thompson TSMMA REGO PARK
Fighting – Girls 9-10 Int 60lb & Under 1 Anna Herrera TSMMA STATEN ISLAND
2 Emily Klein TSMMA ENGLEWOOD
3 Alyssa Souder TSMMA CHALFONT
Fighting – Girls 9-10 Beg 61-70lb 1 Lornacelia Lewis TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Taylor Szorentini TSMMA PARAMUS
Fighting – Girls 9-10 Int 61-70lb 1 Mary Smith TSMMA WAYNE
2 Deanna Turner TSMMA GARDEN CITY
3 Nicole Bernal TSMMA BAYSIDE
Fighting – Girls 9-10 Int 71-85lb 1 Alexis Goodridge TSMMA CHALFONT
2 Chloe Morales TSMMA ABINGTON
3 Sorrell Long TSMMA CHALFONT
Fighting – Girls 9-10 Adv 85lb & Under 1 Jasmine DiDona TSMMA MOUNT KISCO
2 Mikayla Davis TSMMA TOMS RIVER
3 Rachel Wolff TSMMA BAYSIDE
Fighting – Girls 9-10 Beg 86-100lb 1 Tabitha Setari TSMMA BAYSIDE
2 Marina Robles TSMMA PARAMUS
3 Joanna Lavin TSMMA MARLBORO
Fighting – Girls 9-10 Int 86-100lb 1 Jessica Cuautle TSMMA BAY RIDGE
2 Amra Hukic TSMMA ASTORIA
3 Sejal Gupta TSMMA HICKSVILLE
Fighting – Girls 11-12 Beg-Int 90lb & Under 1 Ariana Georgescu TSMMA REGO PARK
2 Julianna Militello TSMMA SEAFORD
3 Dana Farran TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Girls 11-12 Int 91-105lb 1 Anushka Bhatt TSMMA HICKSVILLE
2 Victoria Costanz TSMMA WOODBURY
3 Christina Simard TSMMA EAST BRUNSWICK
Fighting – Girls 11-12 Adv 91-105lb 1 Brianna Boccella TSMMA CHALFONT
2 Jenna Galgano TSMMA ENGLEWOOD
3 Bailey O’Shea TSMMA RAMSEY
Fighting – Girls 13-15 Int 101-115lb 1 Elise Hartman TSMMA WAYNE
2 Juilanna Dancel TSMMA MARLBORO
3 Nicole Roskaz TSMMA EAST HANOVER
Fighting – Men White Belt 155lb & Under 1 Brandon Correa TSMMA MANHATTAN
2 Ronny Arana TSMMA GLENDALE
3 Brandon Manansala TSMMA PARAMUS
Fighting – Men Blue Belt 155lb & Under 1 Shermaund St. John TSMMA MANHATTAN
2 Gerson Telles TSMMA PRINCETON
3 Louis Walther TSMMA WOODBURY
Fighting – Men Int 155lb & Under 1 Anthony Alvarez TSMMA CHERRY HILL
2 Joey Quadara TSMMA STATEN ISLAND
3 Michael Osiak TSMMA REGO PARK
Fighting – Men Adv 155lb & Under 1 Tony Kentrotas TSMMA BAYSIDE
2 David English TSMMA BAY RIDGE
3 Robert Varricchio TSMMA STATEN ISLAND
Fighting – Men Beg 156-170lb 1 Hussam Hussam TSMMA BAY RIDGE
2 Orane Palmer TSMMA MANHATTAN
3 Julio Arthur TSMMA GLENDALE
Fighting – Men Int 156-170lb 1 Rashaad Mason TSMMA BAY RIDGE
2 Ronald Williams TSMMA GLENDALE
3 Yariv Mizrahi TSMMA ENGLEWOOD
Fighting – Men Adv 156-170lb 1 Murat Mamkegh TSMMA WAYNE
2 Nikoloas Figueroa TSMMA MARLBORO
3 Kevin Creech TSMMA MARLBORO
Fighting – Men Beg 171-185lb 1 Darius Simmons TSMMA MANHATTAN
2 Tunde Ladipo TSMMA HICKSVILLE
3 Rondell Lewis TSMMA TOMS RIVER
Fighting – Men Int 171-185lb 1 Matthew Ferrantelli TSMMA STATEN ISLAND
2 Myron Adoteye TSMMA REGO PARK
3 Carnel Newsome TSMMA DANBURY
Fighting – Men Beg 186-205lb 1 Angel Rodriguez TSMMA MANHATTAN
2 Asim Mason TSMMA BAY RIDGE
3 Edwin Alex Lopez TSMMA ISLANDIA
Fighting – Men Int 186-205lb 1 Sylvester Anyanwu TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Mark Malaj TSMMA MOUNT KISCO
3 Artem Potapov TSMMA CHALFONT
Fighting – Men Adv 186-205lb 1 Joseph Whitfield TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 George Etienne TSMMA REGO PARK
3 Andrew Greenspan TSMMA NORTH PLAINFIELD
Fighting – Men Beg-Int 206-225lb 1 Jujuaan Timberlake TSMMA ENGLEWOOD
2 Robert Soyak TSMMA DANBURY
3 Anibal Colon TSMMA MANHATTAN
Fighting – Men Beg Over 225lb 1 Richard Titus TSMMA NORTH PLAINFIELD
2 Brandan Laurie TSMMA MARLBORO
3 Terell Wilborn TSMMA ABINGTON
Fighting – Women Beg-Int 116-130lb 1 Tianna Mangum TSMMA ALLENTOWN
2 Marissa Kennedy TSMMA ABINGTON
3 Sara Freiberg TSMMA SYOSSET
Fighting – Women Beg 131-145lb 1 Lauren Thompson TSMMA FEASTERVILLE
2 Bernadette Bingham TSMMA SEAFORD
3 Maribel Estades TSMMA BETHLEHEM
Fighting – Women Int 131-145lb 1 Diana Zhivanaj TSMMA RAMSEY
2 Darcy Domingues TSMMA RAMSEY
3 Ayelet Segal TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Women Adv 131-145lb 1 Angie Nieves TSMMA HOBOKEN
2 Susan Gumpper TSMMA CHERRY HILL
3 Erin Blanchfield TSMMA ELMWOOD PARK
Fighting – Women Beg 146-165lb 1 Jazmym Fajardo TSMMA REGO PARK
2 Skylynn Pacheco TSMMA GLENDALE
3 Anna Parrott TSMMA NORTH PLAINFIELD
Fighting – Women Int 146-165lb 1 Jamie Garita TSMMA BAY RIDGE
2 Kimberlee Doktor TSMMA EAST HANOVER
3 Myriah Morales TSMMA MARLBORO
Fighting – Women Beg Over 165lbs 1 Veronica Gerosimo TSMMA ROCKVILLE
2 Tiffany Day-Neutill TSMMA PRINCETON
3 Heiry Marmol TSMMA GLENDALE
Fighting – Women Int Over 165lbs 1 Debra Fernandez TSMMA GREAT NECK
2 Joy Rotstein TSMMA BAY RIDGE
Fighting – Women Adv Over 165lbs 1 Christina Salazar TSMMA CHALFONT
2 Judith Cusick TSMMA RAMSEY
Back to top