COC 37 Grappling Results

DIVISION PLACE FIRSTNAME LASTNAME SCHOOL
Grappling – Boys&Girls 6&Under White-LoBlue 50lb&Und 1 Justin Martinez  ROCKVILLE
2 Uriel Martinez  HOBOKEN
3 Julius Cannon  HOBOKEN
Grappling – Boys&Girls 6&Under Blue-HiBlue 50lb & Un 1 Matty Doktor  MORRIS PLAINS
2 Bartek Markwat  GLENDALE
3 Anthony Spano  STATEN ISLAND
Grappling – Boys&Girls 6&Under Int 50lb & Un 1 Tristan Levin  STATEN ISLAND
2 Deko Jaramillo  GLENDALE
3 Hunter Mollo  RED BANK
Grappling – Boys&Girls 6&Under Beg 51-60lb 1 Brandon Burrell  GLENDALE
2 Johann Calle  GLENDALE
3 Michael Ruotilio  BAYSIDE
Grappling – Boys&Girls 6&Under Int 51-60lb 1 Frank Dimicelli  TOTTENVILLE
2 Connor Mornell  CHERRY HILL
3 Jeffery Tini  FEASTERVILLE
Grappling – Boys&Girls 6&Under Beg 61-75lb 1 Marco Gallina  BAY RIDGE
2 Temi Ericson  ENGLEWOOD
3 Vasili Sifakis  ASTORIA
Grappling – Boys&Girls 7-8 White-LoBlue 50lb & Und 1 Trey Forte  MORRIS PLAINS
2 Alija Schulmann  RAMSEY
3 Lorenzo Lanzillotti  EAST BRUNSWICK
Grappling – Boys&Girls 7-8 Blue-HiBlue 50lb & Un 1 Atlas Borges  MORRIS PLAINS
2 Maddox Ho  PLAINVIEW
3 Dilan Harrop-Williams  REGO PARK
Grappling – Boys&Girls 7-8 Int 50lb & Under 1 Evin Gursoy  MIDWOOD
2 Imran Parra  GLENDALE
3 Steven Mo  BAY RIDGE
Grappling – Boys&Girls 7-8 White-LoBlue 51-60lb 1 Ari Chhabra  PLAINVIEW
2 Rosalyn Herculez  SOUTH PLAINFIEL
3 Ray Rinaldo  NANUET
Grappling – Boys&Girls 7-8 Blue Belt 51-60lb 1 Bo Orbach  ENGLEWOOD
2 Maxwell Suarez Mercedes  ALLENTOWN
3 Tyler MacKay  VAILS GATE
Grappling – Boys&Girls 7-8 HiBlue Belt 51-60lb 1 Pj Behan  STATEN ISLAND
2 Tristan Labuda  FEASTERVILLE
3 Zachary DiGidio  WAYNE
Grappling – Boys&Girls 7-8 LoYellow-Yellow 51-60lb 1 Paul Orsolino  BAY RIDGE
2 Tommy Kousis  WAYNE
3 Callie Rapoport  RAMSEY
Grappling – Boys&Girls 7-8 HiYellow-LoGreen 51-60lb 1 Marco Alarcon  WAYNE
2 Gaspar Puccio  PLAINVIEW
3 Ryan Seaman  BRICK
Grappling – Boys&Girls 7-8 Green-Red 51-60lb 1 Brandon Carcaterra  VAILS GATE
2 Jason Euceda  HAUPPAUGE
3 Anthony Rivera  CHERRY HILL
Grappling – Boys&Girls 7-8 White-LoBlue 61-70lb 1 Brandon Ruocco  HAUPPAUGE
2 Aiden Hannesson  MANHASSET
3 Max Herman  MT KISCO
Grappling – Boys&Girls 7-8 Blue Belt 61-70lb 1 Ethin Whitmyer  EATONTOWN
2 Shane Ryan  HUNTINGTON
3 Michael Mariniello  HUNTINGTON
Grappling – Boys&Girls 7-8 HiBlue Belt 61-70lb 1 Chase Hamerschlag  PRINCETON
2 Jasiah Rodriques  PARAMUS
3 Robert Kiernan  OLD BRIDGE
Grappling – Boys&Girls 7-8 LoYellow-Yellow 61-70lb 1 Nicky Doktor  MORRIS PLAINS
2 Russel Novak  EAST BRUNSWICK
3 Jayden Lopez  STATEN ISLAND
Grappling – Boys&Girls 7-8 HiYellow-LoGreen 61-70lb 1 Giovanni Jeanpierre  MT KISCO
2 Zander Anyanwu  NORTH PLAINFIEL
3 Jesse Diaco  MANHATTAN GRAME
Grappling – Boys&Girls 7-8 Green-HiRed 61-70lb 1 Tyler Roberts  FEASTERVILLE
2 Jonathan Subocz  VAILS GATE
3 Rhett Alvarado  VAILS GATE
Grappling – Boys&Girls 7-8 Beg 71-85lb 1 Francesco Cali  STATEN ISLAND
2 Darnell Roque  RED BANK
3 Gaetano Jr Vingelli  PLAINVIEW
Grappling – Boys&Girls 7-8 Yellow Belt 71-85lb 1 Davin Foote  SYOSSET
2 Dylan Iorgoveanu  REGO PARK
3 Jeremy Matamis  STAMFORD
Grappling – Boys&Girls 7-8 Green-Red 71-85lb 1 Anthony Jake Miele  YONKERS
2 Sean Moskowitz  CHALFONT
3 Zachary Hyman  MANHASSET
Grappling – Boys&Girls 7-8 Beg 86-105lb 1 Evan Layfield  RED BANK
2 Parker Smith  PARAMUS
3 Travis Leal  WAYNE
Grappling – Boys&Girls 7-8 Int 86-105lb 1 Luis Santos  REGO PARK
2 Joshua Sopkin  REGO PARK
3 Phil Tumminia  STATEN ISLAND
Grappling – Boys 9-10 Beg 60lb & Under 1 Kwame Opam  ROCKVILLE
2 Ryan Garnett  RED BANK
3 Jacques Borja  STAMFORD
Grappling – Boys 9-10 Int 60lb & Under 1 Ryan tookes, Ii  CHERRY HILL
2 Evan Sheinman  MANHASSET
3 T.J. Pavlonnis  RED BANK
Grappling – Boys 9-10 Beg 61-70lb 1 Ryan Fernandes  PARAMUS
2 Joshua Spurlin  PARAMUS
3 Athanasios Katsaounis  SYOSSET
Grappling – Boys 9-10 Yellow Belt 61-70lb 1 Jaden Clemente  YONKERS
2 Amir Siljkovic  STAMFORD
3 Jonathan Cherba  PARAMUS
Grappling – Boys 9-10 Green-Red 61-70lb 1 Ben Muminovic  SYOSSET
2 Jordan Subocz  VAILS GATE
3 Andrew Botero  HAUPPAUGE
Grappling – Boys 9-10 Adv 70lb & Under 1 Dean Delaney  STATEN ISLAND
2 Jacob Levin  STATEN ISLAND
3 Azan Kayani  GLENDALE
Grappling – Boys 9-10 White-LoBlue 71-85lb 1 Joshua Stephens  RED BANK
2 Lucas Mosquera  PARAMUS
3 Hanif O’Meally  MIDWOOD
Grappling – Boys 9-10 Blue-HiBlue 71-85lb 1 Gabriel Tennyson  BAY RIDGE
2 Christopher Tennyson  BAY RIDGE
3 Brody Elk  BRICK
Grappling – Boys 9-10 Yellow Belt 71-85lb 1 Attila Valy  WAYNE
2 Aidan Liwanag  WAYNE
3 Bryan Castro  VAILS GATE
Grappling – Boys 9-10 LoGreen-Green 71-85lb 1 Andres Guzman  REGO PARK
2 Christian Figueroa  MORRIS PLAINS
3 Kevin Martinez  MORRIS PLAINS
Grappling – Boys 9-10 HiGreen-Red 71-85lb 1 Dominic Adamo  HAUPPAUGE
2 Anthony Diangelo  HOBOKEN
3 Eric Childs  ELMWOOD PARK
Grappling – Boys 9-10 Beg 86-100lb 1 Eddie Padilla  MORRIS PLAINS
2 Ashton Achil  ROCKVILLE
3 Ethan Henderson  PRINCETON
Grappling – Boys 9-10 Int 86-100lb 1 Diogo Montalvo  HOBOKEN
2 Daniel Iskhakov  REGO PARK
3 Nikolai James Salazar  ENGLEWOOD
Grappling – Boys 9-10 Beg 101-120lb 1 Piotr Zujac  STATEN ISLAND
2 Harrison Kane  SYOSSET
3 Christian Schobel  PARAMUS
Grappling – Boys 9-10 Int 101-120lb 1 Salvatore Cali  STATEN ISLAND
2 Michael Capria  REGO PARK
3 Nicholas Gallina  BAY RIDGE
Grappling – Boys 9-10 Adv 101-120lb 1 Colby Montaina  WAYNE
2 Ilyas Parra  GLENDALE
3 Ryan Luo  BAY RIDGE
Grappling – Boys 11-12 Int 70lb & Under 1 Ulices Barranco  BAY RIDGE
2 Adam Khalil  OLD BRIDGE
3 Salvatore Blafford  BAY RIDGE
Grappling – Boys 11-12 Beg 71-85lb 1 Ethan Tylipakis  MANHASSET
2 Aidan Paul  RED BANK
3 Jaggar Delnicki  BAY RIDGE
Grappling – Boys 11-12 Int 71-85lb 1 Emanuel Hernandez  ASTORIA
2 Roman Mikirtychev  GLENDALE
3 Nicholas Vitello  CHALFONT
Grappling – Boys 11-12 Beg 86-100lb 1 Justin Rivas  BETHLEHEM
2 Ryan Gover  STAMFORD
3 Nickolas Krivich  MIDWOOD
Grappling – Boys 11-12 Int 86-100lb 1 Alex Gallipoli  WAYNE
2 Sebastian Kroner  VAILS GATE
3 Alexander Caramagno  NORTH PLAINFIEL
Grappling – Boys 11-12 Adv 86-100lb 1 David Kogan  MANHASSET
2 William Griffin  STAMFORD
3 Ceasar Cali  STATEN ISLAND
Grappling – Boys 11-12 Beg 101-120lb 1 Hector Martinez  HOBOKEN
2 Jalen Irwin  ROCKVILLE
3 Kevin Pietrzyk  MIDDLE VILLAGE
Grappling – Boys 11-12 Int 101-120lb 1 Grant Natindim  ROCKVILLE
2 Danny Griffin  ROCKVILLE
3 Christian Centeno  GLENDALE
Grappling – Boys 11-12 Adv 101-120lb 1 Brendan Blanchfield  ELMWOOD PARK
2 Nate Ingman  ELMWOOD PARK
3 Arjun Patel  SOUTH PLAINFIEL
Grappling – Boys 11-12 Beg 121-140lb 1 Munir Ozigi  ROCKVILLE
2 John Rodriguez  MORRIS PLAINS
3 Gavin Warshawer  RED BANK
Grappling – Boys 11-12 Int 121-140lb 1 Leo Martinez  BAY RIDGE
2 Virgil Cumberbatch  ROCKVILLE
3 Eric Ridello  YONKERS
Grappling – Boys 13-15 Int 86-100lb 1 Jason Liddell  ENGLEWOOD
2 Jiliel Kimball  BETHLEHEM
3 Peter Letsios  BAYSIDE
Grappling – Boys 13-15 Adv 86-100lb 1 Ryan Burgos  VAILS GATE
2 Jarred Torres  MANHATTAN GRAME
3 Ty Gaffin  FEASTERVILLE
Grappling – Boys 13-15 Beg 101-120lb 1 Orlando Guerra  GLENDALE
2 William Quigley  RAMSEY
3 Edwin Garcia  BAY RIDGE
Grappling – Boys 13-15 Int 101-120lb 1 Baltazar Belman  ALLENTOWN
2 Joseph Lanigan  MORRIS PLAINS
3 Javier Perez  WAYNE
Grappling – Boys 13-15 Adv 101-120lb 1 Michael Silipo  PLAINVIEW
2 Louis Terrarosa  RAMSEY
3 Jason Samuel  VAILS GATE
Grappling – Boys 13-15 Beg 121-140lb 1 Ryan Farinella  FEASTERVILLE
2 Shabaz Kabeer  REGO PARK
3 Aaron Kim  BAYSIDE
Grappling – Boys 13-15 Int 121-140lb 1 Spencer Ford  REGO PARK
2 Jeffrey Schwartz  SOUTH PLAINFIEL
3 Ivo Hernandez  ASTORIA
Grappling – Boys 13-15 Adv 121-140lb 1 Alex Montes  BETHLEHEM
2 Nicholas Delaney  STATEN ISLAND
3 Gerardo Gonzalez  GLENDALE
Grappling – Boys 13-15 Beg 141-160lb 1 Luis Rodriguez  STATEN ISLAND
2 Alex Sasso  BRICK
3 Ryan Howell  GARDEN CITY
Grappling – Boys 13-15 Int 141-160lb 1 Ari Wolf  NORTH PLAINFIEL
2 Zachary Pupo  REGO PARK
3 Edgar Ustian  BAY RIDGE
Grappling – Boys 13-15 Adv 141-160lb 1 Jake Burgos  VAILS GATE
2 Matthew Bracken  ENGLEWOOD
3 Joel Salguero  BAY RIDGE
Grappling – Boys 13-15 Beg 161-185lb 1 Alik Pustobayev  BAY RIDGE
2 Julian Polidura  MIDDLE VILLAGE
3 Stilianos Koukouvelis  PLAINVIEW
Grappling – Boys 13-15 Int 161-185lb 1 Bryce Nieves  BAY RIDGE
2 Robert Jaramillo Jr.  MIDDLE VILLAGE
Grappling – Girls 9-10 Beg 61-70lb 1 Alexandra Loucas  ROCKVILLE
2 Haiti Del Valle  BETHLEHEM
3 Makyla Ho  PLAINVIEW
Grappling – Girls 9-10 Int 61-70lb 1 Adeline Avila  BRICK
2 Jade Tomlin  SOUTH PLAINFIEL
3 Jacklyn Alicea  ELMWOOD PARK
Grappling – Girls 9-10 Beg 71-85lb 1 Jolyne Arias  NANUET
2 Kolbi Rogers  CHERRY HILL
3 Laura Schnautz  HOBOKEN
Grappling – Girls 9-10 Int 71-85lb 1 Alyssa Kamitsis  PLAINVIEW
2 Madison Sweigard  BETHLEHEM
3 Rory McCord  PRINCETON
Grappling – Girls 9-10 Beg 86-100lb 1 Carly Williams  ABINGTON
2 Samantha Diaz  HOBOKEN
3 Shriya Anand  GLENDALE
Grappling – Girls 9-10 Int 86-100lb 1 Jaylin Torres  GLENDALE
2 Catherine Garcia  ASTORIA
3 Alaniss Garcia  REGO PARK
Grappling – Girls 9-10 Beg 101-120lb 1 MacKenzie Tompkins  EAST BRUNSWICK
2 Gabriella Sorice  EAST BRUNSWICK
3 Zlata Kodner  PARAMUS
Grappling – Girls 9-10 Int 101-120lb 1 Rani Basnet  GLENDALE
2 Michelle Mikhels  BAY RIDGE
Grappling – Girls 11-12 Int 76-90lb 1 Anna Herrera  STATEN ISLAND
2 Malia Fowler  HAUPPAUGE
3 Nicole Mendez  REGO PARK
Grappling – Girls 11-12 Adv 90lb & Under 1 Emily Klein  ENGLEWOOD
2 Joey Gaffin  FEASTERVILLE
3 Esha Rao  PRINCETON
Grappling – Girls 11-12 Adv 91-105lb 1 Jasmine Didona  MT KISCO
2 Savannah Rose Sclafani  BAYSIDE
3 Alex Sambrano  CHALFONT
Grappling – Girls 11-12 Beg 106-125lb 1 Noelia Jijon  GLENDALE
2 Imani Tuddles  BETHLEHEM
3 Jasmine Rodriguez  STATEN ISLAND
Grappling – Girls 11-12 Int 106-125lb 1 Alexis Rech  WAYNE
2 Nicole Sasso  CHALFONT
3 Amanda Keegan  SMITHTOWN
Grappling – Girls 11-12 Int 126-150lb 1 Larisa Parone  NORTH PLAINFIEL
2 Isabella Vidal  ALLENTOWN
Grappling – Girls 13-15 Int 101-115lb 1 Maria Viteri  HOBOKEN
2 Lea Chambadal  MANHATTAN GRAME
3 Elizabeth Liss  NORTH PLAINFIEL
3 L’Ecuyer Elizabeth  PARAMUS
Grappling – Girls 13-15 Adv 101-115lb 1 Jessica Cuautle  BAY RIDGE
2 Lauryn Wiltshire  REGO PARK
3 Emily Paul  GARDEN CITY
Grappling – Girls 13-15 Int 116-130lb 1 Eloise Chambadal  MANHATTAN GRAME
2 Ashley Diaz  HOBOKEN
3 Erin Finkeldey  PARAMUS
Grappling – Girls 13-15 Adv 116-130lb 1 Elise Hartman  WAYNE
2 Sarah Buzy  PLAINVIEW
3 Serena Minca  BAYSIDE
Grappling – Men Beg Bantamweight 135lb & Under 1 Joey Esposito  MORRIS PLAINS
2 Brandon Spinner  EATONTOWN
3 Anthony Rodriguez  BAYSIDE
Grappling – Men Int Bantamweight 135lb & Under 1 Carlos Anton  BAY RIDGE
2 Amr Yousry  REGO PARK
3 Dylan Celentano  ELMWOOD PARK
Grappling – Men Beg Lightweight 136-155lb 1 Aaron Brito  REGO PARK
2 Nino Groppo  STATEN ISLAND
3 Robert Kassan  SYOSSET
Grappling – Men Int Lightweight 136-155lb 1 Elvis Costa  EATONTOWN
2 Colin Tennyson  BAY RIDGE
3 Brian Ocasio  PRINCETON
Grappling – Men Adv Lightweight 136-155lb 1 Robert Smith  FEASTERVILLE
2 Emmanuel Ajagbe  ELMWOOD PARK
3 Anthony Santoro  MORRIS PLAINS
Grappling – Men Beg Welterweight 156-170lb 1 Essam Yousry  REGO PARK
2 Daniel Diaz  REGO PARK
3 James May  SMITHTOWN
Grappling – Men Int Welterweight 156-170lb 1 Konstantin Liveiy  MIDWOOD
2 Fabio Buttitta  BAY RIDGE
3 Mike Chambers  BRICK
Grappling – Men Beg Middleweight 171-185lb 1 Eric Diaz  MIDWOOD
2 Edwin Sepulveda  BAYSIDE
3 Dmyitro Dekusar  BAY RIDGE
Grappling – Men Int Middleweight 171-185lb 1 Roy Colter  GLENDALE
2 Dylan Murphy  MIDWOOD
3 Michael Tkach  MANHASSET
Grappling – Men Adv Middleweight 171-185lb 1 Anthony Carlo  STATEN ISLAND
2 Marcone Rocha  PARAMUS
3 George Etienne  REGO PARK
Grappling – Men Int Light Heavyweight 186-205lb 1 Martin Moynihan  PARAMUS
2 Liam Malley  CHALFONT
3 Robert Benevento  SEAFORD
Grappling – Men Int Super Light Hvyweight 206-225lb 1 Angel Garate  HAUPPAUGE
2 Victor Flores  STATEN ISLAND
3 Christopher Beaudry  BRICK
Grappling – Men Int Heavyweight Over 225lb 1 Jorge Rivas  MIDDLE VILLAGE
2 Richard Tituis  NORTH PLAINFIEL
3 Pasquale Conte  MANHATTAN GRAME
Grappling – Women Beg 115lb & Under 1 Kristen Comerford  PRINCETON
2 Katharine McDonnell  PLAINVIEW
3 Laura Marmolejo Mora  GLENDALE
Grappling – Women Int 115lb & Under 1 Rachael Penkower  OLD BRIDGE
2 Rosie Nash  CHALFONT
3 Tara Santora  ABINGTON
Grappling – Women Beg 116-130lb 1 Eesha Desai  MORRIS PLAINS
2 Valerie Casagrande  PRINCETON
3 Danielle Pozsonyi  EAST BRUNSWICK
Grappling – Women Beg 131-145lb 1 Tricia Hypolite  BETHLEHEM
2 Jamie Franceschini  BRICK
3 Kristen Dee  STAMFORD
Grappling – Women Int 131-145lb 1 Danielle Harrington  PRINCETON
2 Sarah Griffin  VAILS GATE
3 Ashley Gioffre  SYOSSET
Grappling – Women Adv 128-145lb 1 Lauren Rose  VAILS GATE
2 Olga Kerzhner  BAY RIDGE
3 Jehna Kubichek  BRICK
Grappling – Women Int 146-165lb 1 Stephanie Schaefer  GLENDALE
2 Jazmyn Fajardo  REGO PARK
3 Sparkle Peters  MANHATTAN GRAME
Grappling – Women Beg Over 165lbs 1 Stephanie Nieves  MIDDLE VILLAGE
2 Teresa Rodriguez  REGO PARK
3 Veronica Gerosimo  MANHASSET
Grappling – Senior Men White-Yellow 170lb & Under 1 Gary Pranzo  WAYNE
2 Frank DiLeo  BAY RIDGE
3 Oscar Hernandez  WAYNE
Grappling – Senior Men Green-Black 170lb & Under 1 Ian Zaffino  SYOSSET
2 Anthony Gaggi Sr.  BAY RIDGE
3 James Wang  MANHASSET
Grappling – Senior Men White-Yellow 171-205lb 1 John Belcher  ALLENTOWN
2 Jody Tighe  BETHLEHEM
3 Al Rech  WAYNE
Grappling – Senior Men Green-Black 171-205lb 1 Jeremy White  CHALFONT
2 Brendan Donald  BRICK
3 Peter Karikas  SYOSSET
Grappling – Senior Men White-Yellow Over 205lb 1 Kevin McHale  YONKERS
2 JuJuan Timberlake  ENGLEWOOD
3 Steven Rosado Sr  GLENDALE
Grappling – Senior Women Green-Black 130lb & Under 1 Elizabeth Campbell  PARAMUS
2 Michelle Gamboa  ENGLEWOOD
3 Annmarie Crum  ENGLEWOOD
Grappling – Senior Women Green-Black 131-165lb 1 Nilka Durant  EAST BRUNSWICK
2 Jeannie Lister  EATONTOWN
3 Meredith Franceschini  BRICK
Back to top