C.O.C. 34 Grappling Results

Grappling – Boys&Girls 5&Under White Belt 50lb & Und 1 Jack Kovacs EAST HANOVER
2 Jt Lindi MT KISCO
Grappling – Boys&Girls 5&Under Blue Belt 50lb & Und 1 Ray Ray Somawardana BAY RIDGE
2 Ryan Seaman BRICK
3 Laird Tully MIDDLETOWN
Grappling – Boys&Girls 6 White Belt 50lb & Und 1 Roman Kostrowski HOBOKEN
2 Evin Gursoy MIDWOOD
3 Leean Shalom REGO PARK
Grappling – Boys&Girls 6 Years LoBlue-Blue 50lb & Un 1 Atlas Borges EAST HANOVER
2 Matthew Flanagan HICKSVILLE
3 Maya Bezanson HICKSVILLE
Grappling – Boys&Girls 6 HiBlue Belt 50lb & Und 1 Brendan Palmeri STATEN ISLAND
2 Callie Rapoport RAMSEY
3 Dante Khan ENGLEWOOD
Grappling – Boys&Girls 6&Under Int 50lb & Un 1 Nicholas Skjeveland HICKSVILLE
2 Anthony Rivera CHERRY HILL
3 Anthony Chuquilin ISLANDIA
Grappling – Boys&Girls 6&Under White-Lo Blue 51-60lb 1 Mikolas Taveras GLENDALE
2 Rolando Dominguez EAST HANOVER
3 Taylor Francisco HUNTINGTON
Grappling – Boys&Girls 6&Under Blue-Hi Blue 51-60lb 1 Neptaly Castro WOODBURY
2 Nicky Doktor EAST HANOVER
3 Evan Giakoumas BAYSIDE
Grappling – Boys&Girls 6&Under Int 51-60lb 1 Dominic Valenvuela WAYNE
2 Colby Brisendine ALLENTOWN
3 Marco Jr Alarcon WAYNE
Grappling – Boys&Girls 6&Under Beg 61-75lb 1 Andrew Martorelli WOODBURY
2 Aarush Santoshi ENGLEWOOD
3 Krystina Wolf WAYNE
Grappling – Boys&Girls 7-8 White-Lo Blue 50lb & Und 1 Drew Pianka PRINCETON
2 Sebastian Sanchez GREAT NECK
3 A.J. Perez MANHATTAN
Grappling – Boys&Girls 7-8 Blue-Hi Blue 50lb & Und 1 Fouad Farran BAY RIDGE
2 Jonathan Kogan GREAT NECK
3 John Marshall HUNTINGTON
Grappling – Boys&Girls 7-8 Yellow Belt 50lb & Under 1 Ryan Tookes II CHERRY HILL
2 Gianna Haniff BAYSIDE
3 Olivia Klein ENGLEWOOD
Grappling – Boys&Girls 7-8 Green-Red Belt 50lb & Und 1 Christopher Meich BAYSIDE
2 Angel Lopez HOBOKEN
3 Joshua Paz BETHLEHEM
Grappling – Boys&Girls 7 White-LoBlue 51-60lb 1 Joshua Arany REGO PARK
2 Kevin Hacene STATEN ISLAND
3 Jalil Bing EATONTOWN
Grappling – Boys&Girls 7 Blue-HiBlue 51-60lb 1 Jake Green BRICK
2 Harrison Goldenberg STAMFORD
3 Vinay Joseph NANUET
Grappling – Boys&Girls 8 White Belt 51-60lb 1 Gianna Cilenti NANUET
2 Nikolaos Stamatelatos HICKSVILLE
3 Ciara Schulmann RAMSEY
Grappling – Boys&Girls 8 Blue Belt 51-60lb 1 Edwin Maldonado ISLANDIA
2 Amir Siljkovic STAMFORD
3 Matthew Del Valle ENGLEWOOD
Grappling – Boys&Girls 7-8 LoYellow-Yellow 51-60lb 1 Gaspare Puccio HUNTINGTON
2 Zack Millevoi STATEN ISLAND
3 Jesse Diaco MANHATTAN
Grappling – Boys&Girls 7-8 HiYellow Belt 51-60lb 1 Patrick Groo HOBOKEN
2 Kyle Gokce SEAFORD
3 Tommy Duck BETHLEHEM
Grappling – Boys&Girls 7-8 Green-Red Belt 51-60lb 1 Jordan Brown WOODBURY
2 Kyle Bautista GLENDALE
3 Sam Klauber STATEN ISLAND
Grappling – Boys&Girls 7 White-Blue 61-70lb 1 Jack Rial MARLBORO
2 Garrett Pech SOUTH PLAINFIEL
3 Ava Cherchio MIDDLETOWN
Grappling – Boys&Girls 8 White Belt 61-70lb 1 Ryan-Anthony Bulluck NANUET
2 Ethan Mosquera HICKSVILLE
3 Ashlee Rodriguez REGO PARK
Grappling – Boys&Girls 8 LoBlue-Blue 61-70lb 1 Arjun Dubewar SOUTH PLAINFIEL
2 Kevin Martinez ROCKAWAY
3 Michael Nowlin BAY RIDGE
Grappling – Boys&Girls 8 HiBlue Belt 61-70lb 1 Andres Guzman REGO PARK
2 Magdy Mohamed HUNTINGTON
3 Bryce Wilkens MIDDLETOWN
Grappling – Boys&Girls 7-8 LoYellow 61-70lb 1 Andrew Batista ASTORIA
2 Leonardo Astudillo STAMFORD
3 Jack Bachrach EATONTOWN
Grappling – Boys&Girls 7-8 Yellow-HiYellow 61-70lb 1 Brandon Bailey REGO PARK
2 Joe Dowd CHALFONT
3 Christian Figueroa ROCKAWAY
Grappling – Boys&Girls 7-8 Green-Red Belt 61-70lb 1 Anthony Diangelo HOBOKEN
2 Ben Muminovic ASTORIA
3 Matthew Skjeveland HICKSVILLE
Grappling – Boys&Girls 7-8 White Belt 71-85lb 1 Atilla Valy WAYNE
2 Joshua Palma NANUET
3 Patrick Nulle MIDDLETOWN
Grappling – Boys&Girls 7-8 Blue Belt 71-85lb 1 Matthew Oluwole NANUET
2 Kyle Veksler BAY RIDGE
3 Jaylin Torres GLENDALE
Grappling – Boys&Girls 7-8 Yellow Belt 71-85lb 1 George Morris HUNTINGTON
2 Joseph DeChiaro HUNTINGTON
3 Robert Richards HICKSVILLE
Grappling – Boys&Girls 7-8 Green-Red Belt 71-85lb 1 Diogo Montalvo HOBOKEN
2 Naji Darwiche PARAMUS
3 T.J. Picard CHALFONT
Grappling – Boys&Girls 7-8 Beg 86-105lb 1 Anthony Gaggi BAY RIDGE
2 Vincent Martorelli WOODBURY
3 Isaiah Ledesma ISLANDIA
Grappling – Boys&Girls 7-8 Int 86-105lb 1 Salvatore Cali STATEN ISLAND
2 Joey Sommers BRICK
3 Naleena Algoo GLENDALE
Grappling – Boys 9-10 Beg 60lb & Under 1 Dylan Boyance MARLBORO
2 Joseph Niyazov REGO PARK
3 Christopher Iglesias NORTH PLAINFIEL
Grappling – Boys 9-10 Int 60lb & Under 1 Devon Diaco MANHATTAN
2 Adam Khalil MARLBORO
3 Lucca Correia HOBOKEN
Grappling – Boys 9-10 White-Lo Blue Belt 61-70lb 1 Jaden Santangelo ABINGTON
2 Joseph Morton ISLANDIA
3 Orestes DoCampo RAMSEY
Grappling – Boys 9-10 Blue-Hi Blue Belt 61-70lb 1 Alex Gallipoli WAYNE
2 Andrew Boselli GLENDALE
3 William Nikolis MIDDLETOWN
Grappling – Boys 9-10 Yellow Belt 61-70lb 1 Ulices Barranco BAY RIDGE
2 Jordan Forrest REGO PARK
3 Bruno Menses ROCKAWAY
Grappling – Boys 9-10 Green-Red Belt 61-70lb 1 Ilyas Parra GLENDALE
2 Emanuel Hernandez ASTORIA
3 Aodhan Williams GLENDALE
Grappling – Boys 9-10 Adv 70lb & Under 1 Tyler Marshall GLENDALE
2 Azan Kayani GLENDALE
3 Sean Wang GREAT NECK
Grappling – Boys 9-10 White-Lo Blue Belt 71-85lb 1 Aj Peev CHALFONT
2 Dakota Doorly GLENDALE
3 Ziven Baidoo BAY RIDGE
Grappling – Boys 9-10 Blue-Hi Blue Belt 71-85lb 1 Zade Edwards GLENDALE
2 Derek Gonzalez GREAT NECK
3 Jakob York CHALFONT
Grappling – Boys 9-10 Yellow-Green Belt 71-85lb 1 Eric Childs ELMWOOD PARK
2 Jayden Tavares GREAT NECK
3 Christian Centeno GLENDALE
Grappling – Boys 9-10 Hi Green-Red Belt 71-85lb 1 Cesare Cali STATEN ISLAND
2 Colby Montaina WAYNE
3 Samar Abdullah NORTH PLAINFIEL
Grappling – Boys 9-10 Adv 71-85lb 1 Brendan Blanchfield ELMWOOD PARK
2 Issac Holt EAST BRUNSWICK
3 Arjun Patel SOUTH PLAINFIEL
Grappling – Boys 9-10 Beg 86-100lb 1 Ethan Oluwole NANUET
2 Joshua Etienne BAY RIDGE
3 Daniel Hen BAY RIDGE
Grappling – Boys 9-10 Yellow Belt 86-100lb 1 Gregory Tile GLENDALE
2 Zachary Klein MANHATTAN
3 Stefen Shapiro SYOSSET
Grappling – Boys 9-10 Green-Red Belt 86-100lb 1 Ethan Kaechele FEASTERVILLE
2 Vincent Duong BAY RIDGE
3 Matthew Benbrook MIDDLETOWN
Grappling – Boys 9-10 Adv 86-100lb 1 Ebube Bell BETHLEHEM
2 Richard Huang STAMFORD
3 Michael Ng BAY RIDGE
Grappling – Boys 9-10 Beg 101-120lb 1 Tyler Krom-Power HICKSVILLE
2 Xavier Zambrano ASTORIA
3 Teddy Theodoris SMITHTOWN
Grappling – Boys 9-10 Int 101-120lb 1 Casey Cox GARDEN CITY
2 Jack Bryson MIDDLETOWN
3 Eric Gorski FEASTERVILLE
Grappling – Boys 11-12 White Belt 86-100lb 1 Derrick Candelaria YONKERS
2 Brian McCloskey SEAFORD
3 Jake Furnaros STAMFORD
Grappling – Boys 11-12 Blue Belt 86-100lb 1 Isaiah Antoine NORTH PLAINFIEL
2 Dean Jr. Blafford BAY RIDGE
3 Tyler Kurtz SOUTH PLAINFIEL
Grappling – Boys 11-12 Int 70lb & Under 1 Cole Sommeling BRICK
2 Jeremy Allende YONKERS
3 Peter Letsios BAYSIDE
Grappling – Boys 11-12 Beg 71-85lb 1 Isaiah Chung REGO PARK
2 William Garcia GLENDALE
3 Kevin Wang SYOSSET
Grappling – Boys 11-12 Int 71-85lb 1 Bryce McCole ENGLEWOOD
2 Jason Liddell ENGLEWOOD
3 Jenon Upchurch ABINGTON
Grappling – Boys 11-12 Adv 71-85lb 1 Ryan Burgos WOODBURY
2 Brian Smith WAYNE
3 Richard Trentalange MIDDLETOWN
Grappling – Boys 11-12 Int 86-100lb 1 Gus Sosa STATEN ISLAND
2 Jonathan Inglese YONKERS
3 Ramon Perez STATEN ISLAND
Grappling – Boys 11-12 Adv 86-100lb 1 Charles Julius Marmo SEAFORD
2 Michael Silipo HICKSVILLE
3 Zac Dalesio CHALFONT
Grappling – Boys 11-12 Beg 101-120lb 1 Peter Na EAST HANOVER
2 Michael Oday WOODBURY
3 Ivo Hernandez ASTORIA
Grappling – Boys 11-12 Int 101-120lb 1 Andrew Vascellaro GLENDALE
2 Spencer Ford REGO PARK
3 Brandon Evans EAST BRUNSWICK
Grappling – Boys 11-12 Adv 101-120lb 1 Jordan Sosa MANHATTAN
2 Dylan Diaz GLENDALE
3 Shawn Weldon MARLBORO
Grappling – Boys 11-12 Beg 121-140lb 1 Aaron Jackson STATEN ISLAND
2 Tenzin Rigchok ASTORIA
3 Deepak Joseph NANUET
Grappling – Boys 11-12 Int 121-140lb 1 Edgar Daniel Rodriguez BAY RIDGE
2 Bryce Nieves BAY RIDGE
3 Giovanni Rios BAY RIDGE
Grappling – Boys 11-12 Int 141-165lb 1 Henry Mezquite ISLANDIA
2 Frankie Mastrangelo GARDEN CITY
3 Christian Morales REGO PARK
Grappling – Boys 13-15 Beg 86-100lb 1 Christopher R. Huerta-Rico CHERRY HILL
2 Adoniz Vallejo GLENDALE
3 Alexis Borbor Jr. ALLENTOWN
Grappling – Boys 13-15 Int 86-100lb 1 William Mendoza ENGLEWOOD
2 Ty Gaffin FEASTERVILLE
3 Chad Del Nobile PARAMUS
Grappling – Boys 13-15 Adv 84-100lb 1 Christian Smith GLENDALE
2 Jarred Torres MANHATTAN
3 Gerardo Gonzalez GLENDALE
Grappling – Boys 13-15 Beg 101-120lb 1 Aaron Kim BAYSIDE
2 Ishaan Bhardwaj REGO PARK
3 Michael Morales GLENDALE
Grappling – Boys 13-15 Int 101-120lb 1 Matthew Rothfarb SMITHTOWN
2 Teddy Letsios BAYSIDE
3 Anthony Santoro EAST HANOVER
Grappling – Boys 13-15 Adv 101-120lb 1 Louis Libutti WOODBURY
2 Derek Wu BAY RIDGE
3 Nicholas Delaney STATEN ISLAND
Grappling – Boys 13-15 Beg 121-140lb 1 Cameron August WAYNE
2 Greg Krom-Power HICKSVILLE
3 John Van Hook ALLENTOWN
Grappling – Boys 13-15 Int 121-140lb 1 Joseph Cefalo HICKSVILLE
2 Brian Swezey WAYNE
3 Abdul Wahab BAY RIDGE
Grappling – Boys 13-15 Adv 121-140lb 1 Ryan Sipavicius BAYSIDE
2 Steven Shinas BAYSIDE
3 Alex Montes BETHLEHEM
Grappling – Boys 13-15 Beg 141-160lb 1 Angel Soriano YONKERS
2 Allen-Michael Foster REGO PARK
3 Alex Martinez ASTORIA
Grappling – Boys 13-15 Adv 141-160lb 1 Richard Aldarondo PARAMUS
2 Bobby Smith FEASTERVILLE
3 Brian Fardman MARLBORO
Grappling – Boys 13-15 Beg 161-185lb 1 Henry Clerihue NORTH PLAINFIEL
2 Roy Colter GLENDALE
3 Miguel Soriano YONKERS
Grappling – Girls 9-10 Int 60lb & Under 1 Joey Gaffin FEASTERVILLE
2 Alyssa Souder CHALFONT
3 Evelyn Niyazov REGO PARK
Grappling – Girls 9-10 Beg 61-70lb 1 Isabella Confino ENGLEWOOD
2 Jacqueline Santiago MARLBORO
3 Nicolette Torres ROCKVILLE
Grappling – Girls 9-10 Int 61-70lb 1 Anna Herrera STATEN ISLAND
2 Emily Klein ENGLEWOOD
3 Nicole Bernal BAYSIDE
Grappling – Girls 9-10 Beg 71-85lb 1 Rachel Morales REGO PARK
2 Simona Elsayed STATEN ISLAND
3 Kayla Krom Power HICKSVILLE
Grappling – Girls 9-10 Int 71-85lb 1 Sophia Mirabella ASTORIA
2 McKenzie Quinn BRICK
3 Alexis Goodridge CHALFONT
Grappling – Girls 9-10 Int 86-100lb 1 Nicole Sasso CHALFONT
2 Julia Yick NORTH PLAINFIEL
Grappling – Girls 9-10 Beg 101-120lb 1 Danielle Rich MARLBORO
2 Isabella Vidal ALLENTOWN
3 Alexis Abrams FEASTERVILLE
Grappling – Girls 11-12 Int 75lb & Under 1 Lila Borges YONKERS
2 Ravin Brown EATONTOWN
3 Bethany Garcia GLENDALE
Grappling – Girls 11-12 Beg 76-90lb 1 Dana Farran BAY RIDGE
2 Ayana London CHERRY HILL
3 Tatti Andaluz BAY RIDGE
Grappling – Girls 11-12 Int 76-90lb 1 Deirdre Riggsbee ENGLEWOOD
2 Eve Orbach ENGLEWOOD
3 Adriana Salomon ISLANDIA
Grappling – Girls 11-12 Adv 90lb & Under 1 Zoe Frazer NORTH PLAINFIEL
2 Savannah Rose Sclafani BAYSIDE
3 Jasmine Didona MT KISCO
Grappling – Girls 11-12 Beg 91-105lb 1 Tabitha Setari BAYSIDE
2 Joanna Lavin MARLBORO
3 Kiara Phillips YONKERS
Grappling – Girls 11-12 Int 91-105lb 1 Saren Nonoyama HOBOKEN
2 Jessica Cuautle BAY RIDGE
3 Ali Johnsen BRICK
Grappling – Girls 11-12 Int 106-125lb 1 Christina Simard EAST BRUNSWICK
2 Sheridan Torres MIDDLETOWN
3 Kayla Dugan MARLBORO
Grappling – Girls 13-15 Beg 86-100lb 1 Fjola Arfi ASTORIA
2 Victoria Andaluz BAY RIDGE
3 Katrina Chave EATONTOWN
Grappling – Girls 13-15 Int 86-100lb 1 Jenna Krawchick MT KISCO
2 Amanda Iacono MIDDLETOWN
3 Maya Hives MANHATTAN
Grappling – Girls 13-15 Beg 101-115lb 1 Kayla Bailey REGO PARK
2 Rachael Penkower MARLBORO
3 Samantha Blafford BAY RIDGE
Grappling – Girls 13-15 Adv 101-115lb 1 Elise Hartman WAYNE
2 Jennifer Camacho GLENDALE
3 Brianna Boccella CHALFONT
Grappling – Girls 13-15 Beg 116-130lb 1 Ashley Montalvo HOBOKEN
2 Mikayla Laymon BRICK
3 Eileen Marin ASTORIA
Grappling – Girls 13-15 Int 116-130lb 1 Stephanie Schaefer GLENDALE
2 Alexandra Marchand CHALFONT
3 Stephanie Garcia BAY RIDGE
Grappling – Girls 13-15 Adv 116-130lb 1 Erin Blanchfield ELMWOOD PARK
2 Bailey O’Shea RAMSEY
3 Callista Lajeune ROCKVILLE
Grappling – Men White Belt Lightweight 155lb & Under 1 Chris Riley EAST HANOVER
2 Phillip Sepulveda MIDWOOD
3 John Farinella FEASTERVILLE
Grappling – Men Lo Blue-Blue Belt Lightweight 155lb 1 Murodillo Ulmasov REGO PARK
2 Brandon Correa MANHATTAN
3 Dereck Carlos BETHLEHEM
Grappling – Men Hi Blue Belt Lightweight 155lb & Und 1 Shiva Darshan PRINCETON
2 Bob Wieczorek BAYSIDE
3 Jon Dean ASTORIA
Grappling – Men Int Lightweight 155lb & Under 1 Missael Sanchez MANHATTAN
2 Jim Schnappauf EATONTOWN
3 David Prantil EAST HANOVER
Grappling – Men Adv Lightweight 155lb & Under 1 Tony Kentrotas BAYSIDE
2 Daniel Ramirez YONKERS
3 Robert Diaz HOBOKEN
Grappling – Men White Belt Welterweight 156-170lb 1 Adarberto Cruz BRICK
2 Justin Muslija RAMSEY
3 William Hernandez GLENDALE
Grappling – Men Blue Belt Welterweight 156-170lb 1 Ronald Buglione SYOSSET
2 Adam McKenzie Sr. HOBOKEN
3 Patrick Andaluz BAY RIDGE
Grappling – Men Int Welterweight 156-170lb 1 Dax Alexander MANHATTAN
2 Yves Douyon ROCKVILLE
3 Christian Arias ROCKAWAY
Grappling – Men Adv Welterweight 156-170lb 1 Brian Morales STATEN ISLAND
2 Nikoloas Figueroa MARLBORO
3 Matthew Cowan FEASTERVILLE
Grappling – Men Beg Middleweight 171-185lb 1 Mauricio Trigueros MOUNT KISCO
2 Nicholas Altitonante CHERRY HILL
3 Richard Kramer BRICK
Grappling – Men Int Middleweight 171-185lb 1 Marcone Rocha PARAMUS
2 Andrew Bergen RAMSEY
3 Malik Blake MANHATTAN
Grappling – Men Adv Middleweight 171-185lb 1 George Etienne REGO PARK
Grappling – Men Beg Light Heavyweight 186-205lb 1 Matias Cardozo ISLANDIA
2 Jose Espinoza HOBOKEN
3 Angel Cordero MIDWOOD
Grappling – Men Int Light Heavyweight 186-205lb 1 Artem Potapov CHALFONT
2 Jason Brown EAST BRUNSWICK
3 Robert Benevento SEAFORD
Grappling – Men Beg Super Light Hvyweight 206-225lb 1 Angel Garate ISLANDIA
2 Paul Carter REGO PARK
3 Jujuan Timberlake ENGLEWOOD
Grappling – Men Beg Heavyweight Over 225lb 1 Joshua McGann PRINCETON
2 Javier Montalvo GLENDALE
3 Richard Titus NORTH PLAINFIEL
Grappling – Men Int Heavyweight Over 225lb 1 Jorge Rivas MIDDLE VILLAGE
2 Mike Bowden EAST HANOVER
3 Michael Ballester MANHATTAN
Grappling – Women Beg 115lb & Under 1 Svitlana Ved PRINCETON
2 Elyse Crane BETHLEHEM
3 Sara MacDonald BETHLEHEM
Grappling – Women Beg 116-130lb 1 Karolina Amelanczuk BAY RIDGE
2 Rachael Berman MANHATTAN
3 Maria Cruz REGO PARK
Grappling – Women Int 116-130lb 1 Liz Campbell PARAMUS
2 Vivian Lipuma SEAFORD
3 Michelle Minnelli BAY RIDGE
Grappling – Women Adv 116-130lb 1 Erin Blanchfield ELMWOOD PARK
2 Lauren Marrone CHALFONT
3 Tara Rescinio EATONTOWN
Grappling – Women Beg 131-145lb 1 Wendy Giakoumas BAYSIDE
2 Lauren Rose WOODBURY
3 Samantha Feigman SEAFORD
Grappling – Women Int 131-145lb 1 Erika Franceschini BRICK
2 Rebecca Bryant MIDDLE VILLAGE
3 Jamie Garita BAY RIDGE
Grappling – Women Beg 146-165lb 1 Allison Diangelo EAST HANOVER
2 Jazmyn Fajardo MIDDLE VILLAGE
3 Sara Silvestri MANHATTAN
Grappling – Women Int 146-165lb 1 Amanda Nagy HICKSVILLE
2 Patricia Elcano BRICK
3 Rebecca Senkiw NORTH PLAINFIEL
Grappling – Women Beg Over 165lbs 1 Sparkle Peters MANHATTAN
2 Takira Tela MANHATTAN
3 Jamie Bowman ALLENTOWN
Grappling – Women Int Over 165lbs 1 Cindy Castro ENGLEWOOD
2 Chantele Scruggs ABINGTON
3 Lacy Edwards ENGLEWOOD
Back to top