C.O.C. 34 Kickboxing Results

Kickboxing – Boys&Girls 6&Under Beg 50lb & Und 1 CJ Chan BAY RIDGE
2 Ryan Seaman BRICK
3 Ray Ray Somawardana BAY RIDGE
Kickboxing – Boys&Girls 6&Under Int 50lb & Un 1 Liam Sweeney GLENDALE
2 Anthony Rivera CHERRY HILL
3 Anthony Chuquilin ISLANDIA
Kickboxing – Boys&Girls 6&Und White-Yellow 51-60lb 1 Dominic Valenvuela WAYNE
2 Noah Torres BAY RIDGE
3 Jonathan Subocz WOODBURY
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 White-Lo Blue 51-60lb 1 Edwin Maldonado ISLANDIA
2 Michael Dilorenzo SYOSSET
3 Gianna Cilenti NANUET
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Blue-Hi Blue 51-60lb 1 Sudheer Narasimha STAMFORD
2 Fouad Farran BAY RIDGE
3 Nicole Golub RAMSEY
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Lo Yellow-Yellow 51-60lb 1 Gian Luca Sofsky ASTORIA
2 Sophie Goodridge CHALFONT
3 Jacob Silver STAMFORD
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 High Yellow-Green 51-60lb 1 Nicholas Kamper BAYSIDE
2 Rhett Alvarado WOODBURY
3 Tyler Roberts FEASTERVILLE
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 High Green-Hi Red 51-60lb 1 Sam Klauber STATEN ISLAND
2 James Johnson ROCKAWAY
3 Kyle Bautista GLENDALE
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Beg 50lb & Under 1 A.J. Perez MANHATTAN
2 Konner Corpus REGO PARK
3 Jacob Chambers BRICK
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Int 50lb & Under 1 Jared Klein MANHATTAN
2 Matthew McAuley HOBOKEN
3 Collin Kraus ENGLEWOOD
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 White-Lo Blue 61-70lb 1 Kevin Martinez ROCKAWAY
2 Christopher Singh BAY RIDGE
3 Jake Wierzbowski STATEN ISLAND
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Blue-Hi Blue 61-70lb 1 Andres Guzman REGO PARK
2 Elliott Niyazov REGO PARK
3 Justin Williams GLENDALE
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Yellow Belt 61-70lb 1 Mathew Capellan YONKERS
2 Sean Moskowitz CHALFONT
3 Patrick Groo HOBOKEN
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Green Belt 61-70lb 1 Ben Muminovic ASTORIA
2 Anthony Diangelo HOBOKEN
3 Colton Crismond CHERRY HILL
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Beg 71-85lb 1 Jason Asri BAY RIDGE
2 Elan Ofeck ELMWOOD PARK
3 Cristian Gizzo MOUNT KISCO
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Int 71-85lb 1 T.J. Picard CHALFONT
2 Naji Darwiche PARAMUS
3 George Morris HUNTINGTON
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Beg 86-105lb 1 Arnav Khanna EAST HANOVER
2 Evan Brown ENGLEWOOD
3 Alexis Castaneda NORTH PLAINFIEL
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Int 86-105lb 1 Salvatore Cali STATEN ISLAND
2 Naleena Algoo GLENDALE
3 Joey Sommers BRICK
Kickboxing – Boys 9-10 Beg 60lb & Under 1 Ethan Rappaport FEASTERVILLE
2 Dylan Boyance MARLBORO
3 Christopher Iglesias NORTH PLAINFIEL
Kickboxing – Boys 9-10 Int 60lb & Under 1 Branden Gotay REGO PARK
2 Aidan Thurman ISLANDIA
3 Russell Schneider GREAT NECK
Kickboxing – Boys 9-10 Beg 61-70lb 1 Alex Gallipoli WAYNE
2 Bryan Ma GARDEN CITY
3 Kevin Witter BETHLEHEM
Kickboxing – Boys 9-10 Yellow-Green Belt 61-70lb 1 Ulices Barranco BAY RIDGE
2 Angel Mendoza HICKSVILLE
3 George Cortez ASTORIA
Kickboxing – Boys 9-10 Red Belt 61-70lb 1 Bryson Thomas STAMFORD
2 Ethan Lee MARLBORO
3 Ilyas Parra GLENDALE
Kickboxing – Boys 9-10 Adv 70lb & Under 1 William Griffin STAMFORD
2 Dean Delaney STATEN ISLAND
3 Sean Wang GREAT NECK
Kickboxing – Boys 9-10 Beg 71-85lb 1 Aj Peev CHALFONT
2 Zade Edwards GLENDALE
3 Ziven Baidoo BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 9-10 Yellow-Green Belt 71-85lb 1 Cesare Cali STATEN ISLAND
2 Jad Darwiche PARAMUS
3 Jayden Tavares GREAT NECK
Kickboxing – Boys 9-10 Red Belt 71-85lb 1 Michael Morales STAMFORD
2 Bryan Davila REGO PARK
3 Kieran Wallach ENGLEWOOD
Kickboxing – Boys 9-10 Adv 71-85lb 1 Brendan Blanchfield ELMWOOD PARK
2 Issac Holt EAST BRUNSWICK
3 David Kogan GREAT NECK
Kickboxing – Boys 9-10 Beg 86-100lb 1 George Pagiatis GARDEN CITY
2 Daniel Hen BAY RIDGE
3 Mason Trexler BETHLEHEM
Kickboxing – Boys 9-10 Yellow Belt 86-100lb 1 Nicholas Brown CHERRY HILL
2 Gregory Tile GLENDALE
3 Nicholas Ray CHALFONT
Kickboxing – Boys 9-10 Green-Red Belt 86-100lb 1 Vincent Duong BAY RIDGE
2 Ryan Luo BAY RIDGE
3 Nate Ingman ELMWOOD PARK
Kickboxing – Boys 9-10 Adv 86-100lb 1 Ebube Bell BETHLEHEM
2 Chris Huffman HICKSVILLE
3 Michael Ng BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 9-10 Beg 101-120lb 1 Kostas Hasiotis ASTORIA
2 Ariel Coleman PRINCETON
3 Jack Connors RAMSEY
Kickboxing – Boys 9-10 Int 101-120lb 1 Casey Cox GARDEN CITY
2 Christian Larios REGO PARK
3 Joshua Levi FEASTERVILLE
Kickboxing – Boys 11-12 Int 70lb & Under 1 Tyler Moyer FEASTERVILLE
2 Peter Letsios BAYSIDE
Kickboxing – Boys 11-12 Beg 71-85lb 1 Isaiah Chung REGO PARK
2 Jayden Lindstrom Barker FEASTERVILLE
3 Kevin Wang SYOSSET
Kickboxing – Boys 11-12 Int 71-85lb 1 Bryce McCole ENGLEWOOD
2 Jason Liddell ENGLEWOOD
3 Enrico Reuben Garcia CHALFONT
Kickboxing – Boys 11 Years Adv 71-85lb 1 Ryan Burgos WOODBURY
2 Brian Smith WAYNE
3 Jack Moskowitz CHALFONT
Kickboxing – Boys 11-12 Beg 86-100lb 1 Thomas Miller STATEN ISLAND
2 Brian McCloskey SEAFORD
3 Jason Schneck MT KISCO
Kickboxing – Boys 11-12 Int 86-100lb 1 Gus Sosa STATEN ISLAND
2 Tyler Tavares GREAT NECK
3 Omer Faruk Basar ROCKVILLE
Kickboxing – Boys 11-12 Adv 86-100lb 1 Kevin Murrugurra ROCKAWAY
2 Michael Silipo HICKSVILLE
3 Gerardo Gonzalez GLENDALE
Kickboxing – Boys 11-12 Beg 101-120lb 1 Nico Gaglio STAMFORD
2 Ahmad Quaddoura CHALFONT
3 Florentino Hernandez HOBOKEN
Kickboxing – Boys 11-12 Int 101-120lb 1 Spencer Ford REGO PARK
2 Joshua Santore STATEN ISLAND
3 Stanford Brown CHERRY HILL
Kickboxing – Boys 11-12 Adv 101-120lb 1 Jordan Sosa MANHATTAN
2 Dylan Diaz GLENDALE
3 Shawn Weldon MARLBORO
Kickboxing – Boys 11-12 Beg 121-140lb 1 Aaron Jackson STATEN ISLAND
2 Tenzin Rigchok ASTORIA
3 Christian Martinez NANUET
Kickboxing – Boys 11-12 Int 121-140lb 1 Edgar Daniel Rodriguez BAY RIDGE
2 Giovanni Rios BAY RIDGE
3 Leo Martinez BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 11-12 Int 141-165lb 1 Christian Morales REGO PARK
2 Frankie Mastrangelo GARDEN CITY
3 Vito Catania STATEN ISLAND
Kickboxing – Boys 12-13 Adv 71-85lb 1 Nicolas Walls NORTH PLAINFIEL
2 Julian Dippolito BRICK
3 Austyn Beavers CHALFONT
Kickboxing – Boys 13-15 Beg 86-100lb 1 Adoniz Vallejo GLENDALE
2 Christopher R. Huerta-Rico CHERRY HILL
3 Alexis Borbor Jr. ALLENTOWN
Kickboxing – Boys 13-15 Int 84-100lb 1 William Mendoza ENGLEWOOD
2 Ty Gaffin FEASTERVILLE
3 Chad Del Nobile PARAMUS
Kickboxing – Boys 13-15 Adv 84-100lb 1 Christian Smith GLENDALE
2 Jarred Torres MANHATTAN
3 Eddie Sanchez NORTH PLAINFIEL
Kickboxing – Boys 13-15 Beg 101-120lb 1 Michael Quinones MANHATTAN
2 Kevin Cruz BAY RIDGE
3 Joey Esposito EAST HANOVER
Kickboxing – Boys 13-15 Int 101-120lb 1 Teddy Letsios BAYSIDE
2 Faruk Krluc GLENDALE
3 Baltazar Belman ALLENTOWN
Kickboxing – Boys 13-15 Adv 101-120lb 1 Alexander Vargas SYOSSET
2 Louis Libutti WOODBURY
3 Derek Wu BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 13-15 Beg 121-140lb 1 Cameron August WAYNE
2 Danny Farran BAY RIDGE
3 Anthony Bickel CHALFONT
Kickboxing – Boys 13-15 Int 121-140lb 1 Isaiah Persaud ASTORIA
2 Anthony Viscovich ASTORIA
3 Jose Marin ASTORIA
Kickboxing – Boys 13-15 Adv 121-140lb 1 Brandon Chetram BAYSIDE
2 Steven Shinas BAYSIDE
3 Ryan Sipavicius BAYSIDE
Kickboxing – Boys 13-15 Adv 141-160lb 1 Richard Aldarondo PARAMUS
2 Bobby Smith FEASTERVILLE
3 Jusuf Music STAMFORD
Kickboxing – Boys 13-15 Beg 161-185lb 1 Roy Colter GLENDALE
2 Leo Camargo WOODBURY
3 Miguel Soriano YONKERS
Kickboxing – Girls 9-10 Beg 61-70lb 1 Jaden Clemente YONKERS
2 Nirvana Grisales ROCKAWAY
3 Lornacelia Lewis NORTH PLAINFIEL
Kickboxing – Girls 9-10 Int 61-70lb 1 Anna Herrera STATEN ISLAND
2 Emily Klein ENGLEWOOD
3 Nadya Ambar Agustono MT KISCO
Kickboxing – Girls 9-10 Int 71-85lb 1 Sophia Mirabella ASTORIA
2 McKenzie Quinn BRICK
3 Autumn Parlatore BAY RIDGE
Kickboxing – Girls 9-10 Int 86-100lb 1 Ananya Parashar PRINCETON
2 Nicole Sasso CHALFONT
3 Julia Yick NORTH PLAINFIEL
Kickboxing – Girls 9-10 Int 101-120lb 1 Kristina Organista NANUET
2 Juliana Almodovar ASTORIA
3 Amra Hukic ASTORIA
Kickboxing – Girls 11-12 Int 75lb & Under 1 Bethany Garcia GLENDALE
2 Ravin Brown EATONTOWN
3 Lila Borges YONKERS
Kickboxing – Girls 11-12 Beg 76-90lb 1 Dana Farran BAY RIDGE
2 Tatti Andaluz BAY RIDGE
3 Allyssa Perez MANHATTAN
Kickboxing – Girls 11-12 Int 76-90lb 1 Randelle Yvon Garcia CHALFONT
2 Julia Cohen ENGLEWOOD
3 Deirdre Riggsbee ENGLEWOOD
Kickboxing – Girls 11-12 Adv 90lb & Under 1 Savannah Rose Sclafani BAYSIDE
2 Rashmi Raghuraman ALLENTOWN
3 Daniella Velez BAYSIDE
Kickboxing – Girls 11-12 Beg 91-105lb 1 Kiara Phillips YONKERS
2 Tabitha Setari BAYSIDE
3 Brianna Garcia BAYSIDE
Kickboxing – Girls 11-12 Int 91-105lb 1 Saren Nonoyama HOBOKEN
2 Samantha Banwer GREAT NECK
3 Lea Chambadal MANHATTAN
Kickboxing – Girls 11-12 Int 106-125lb 1 Aarushi Parashar PRINCETON
2 Brianna’ Rivera BAY RIDGE
3 Emily Nehme BAY RIDGE
Kickboxing – Girls 13-15 Int 86-100lb 1 Amanda Iacono MIDDLETOWN
2 Michelle Ambrogio RAMSEY
3 Maya Hives MANHATTAN
Kickboxing – Girls 13-15 Beg 101-115lb 1 Yitokh Tengang ASTORIA
2 Rachael Penkower MARLBORO
3 Venus Vallejo GLENDALE
Kickboxing – Girls 13-15 Adv 101-115lb 1 Elise Hartman WAYNE
2 Brianna Boccella CHALFONT
3 Shaina Murray NORTH PLAINFIEL
Kickboxing – Girls 13-15 Int 116-130lb 1 Stephanie Schaefer GLENDALE
2 Alexandra Marchand CHALFONT
3 Stephanie Garcia BAY RIDGE
Kickboxing – Girls 13-15 Adv 116-130lb 1 Erin Blanchfield ELMWOOD PARK
2 Bailey O’Shea RAMSEY
3 Callista Lajeune ROCKVILLE
Kickboxing – Men White-Lo Blue Lightweight 155lb & Un 1 Mario Perdomo MANHATTAN
2 Wilson Carraquillo YONKERS
3 Brandon Correa MANHATTAN
Kickboxing – Men Blue-Hi Blue Lightweight 155lb & Und 1 Gerson Telles PRINCETON
2 Nick Rogoza BAY RIDGE
3 Murodillo Ulmasov REGO PARK
Kickboxing – Men Int Lightweight 155lb & Under 1 Shermaund St. John MANHATTAN
2 Missael Sanchez MANHATTAN
3 Danny Rivera ELMWOOD PARK
Kickboxing – Men Adv Lightweight 155lb & Under 1 Daniel Ramirez YONKERS
2 Wil Rivas HICKSVILLE
3 Tony Kentrotas BAYSIDE
Kickboxing – Men White Belt Welterweight 156-170lb 1 Justin Fallas ELMWOOD PARK
2 Adarberto Cruz BRICK
3 William Hernandez GLENDALE
Kickboxing – Men Blue Belt Welterweight 156-170lb 1 Andrew Alvarez CHERRY HILL
2 Adam Cordova WOODBURY
3 Dave Ramos SEAFORD
Kickboxing – Men Int Welterweight 156-170lb 1 Orane Palmer MANHATTAN
2 Anthony Gaggi BAY RIDGE
3 Robert Quinlan BAYSIDE
Kickboxing – Men Adv Welterweight 156-170lb 1 Nikoloas Figueroa MARLBORO
2 Murat Mamkegh WAYNE
3 Brian Morales STATEN ISLAND
Kickboxing – Men Beg Middleweight 171-185lb 1 Richard Kramer BRICK
2 Dan Sheard MIDDLETOWN
3 Jose Aguilera STAMFORD
Kickboxing – Men Beg Light Heavyweight 186-205lb 1 Asim Mason BAY RIDGE
2 Eric Bourne GLENDALE
3 AJ Gonzalez STATEN ISLAND
Kickboxing – Men Int Light Heavyweight 186-205lb 1 Sylvester Anyanwu NORTH PLAINFIEL
2 Angel Rodriguez MANHATTAN
3 Artem Potapov CHALFONT
Kickboxing – Men Beg Super Light Hvyweight 206-225lb 1 Angel Garate ISLANDIA
2 Matthew Stannard STATEN ISLAND
3 Jujuan Timberlake ENGLEWOOD
Kickboxing – Men Beg Heavyweight Over 225lb 1 Richard Titus NORTH PLAINFIEL
2 Brandan Laurie MARLBORO
3 Javier Montalvo GLENDALE
Kickboxing – Men Int Heavyweight Over 225lb 1 Lai Veaceslav EATONTOWN
2 Jorge Rivas MIDDLE VILLAGE
3 Mike Bowden EAST HANOVER
Kickboxing – Women Beg 115lb & Under 1 Svitlana Ved PRINCETON
2 Liane Ng GLENDALE
Kickboxing – Women Beg 116-130lb 1 Karolina Amelanczuk BAY RIDGE
2 Natasha Marchione STATEN ISLAND
3 Deborah Kay MANHATTAN
Kickboxing – Women Int 116-130lb 1 Michelle Minnelli BAY RIDGE
2 Vivian Lipuma SEAFORD
3 Liz Campbell PARAMUS
Kickboxing – Women Adv 116-130lb 1 Lauren Marrone CHALFONT
2 Tara Rescinio EATONTOWN
3 Janene Marchand CHALFONT
Kickboxing – Women Beg 131-145lb 1 Samantha Feigman SEAFORD
2 Samantha Schlater BETHLEHEM
3 Heather Dowd CHALFONT
Kickboxing – Women Int 131-145lb 1 Jamie Garita BAY RIDGE
2 Maribel Estades BETHLEHEM
3 Ashley Gioffre SYOSSET
Kickboxing – Women Adv 131-145lb 1 Rosie Dematteo ISLANDIA
2 Sabrina Moyer FEASTERVILLE
3 Dana Visi STAMFORD
Kickboxing – Women Beg 146-165lb 1 Sara Silvestri MANHATTAN
2 Jessica Garippa STATEN ISLAND
3 Kim Ansoldo ASTORIA
Kickboxing – Women Int 146-165lb 1 Diana Zhivanaj RAMSEY
2 Patricia Elcano BRICK
3 Kimberlee Doktor EAST HANOVER
Kickboxing – Women Beg Over 165lbs 1 Sparkle Peters MANHATTAN
2 Michelle Hughes CHALFONT
3 Jamie Bowman ALLENTOWN
Kickboxing – Women Int Over 165lbs 1 Debra Fernandez GREAT NECK
2 Rewieda Othman STATEN ISLAND
3 Chantele Scruggs ABINGTON
Back to top