COC 37 Kickboxing Results

DIVISION PLACE FIRSTNAME LASTNAME SCHOOL
Kickboxing – Boys&Girls 6&Under White-LoBlue 50lb &Un 1 Michael Gavula  STATEN ISLAND
2 Jae Pardo  EAST BRUNSWICK
3 Michael Stone  VAILS GATE
Kickboxing – Boys&Girls 6&Under Blue-HiBlue 50lb &Und 1 Matty Doktor  MORRIS PLAINS
2 Dylan Tong  SYOSSET
3 Eliott Casagrande  PRINCETON
Kickboxing – Boys&Girls 6&Under Int 50lb & Un 1 Tristan Levin  STATEN ISLAND
2 Jeffery Tini  FEASTERVILLE
3 Deko Jaramillo  GLENDALE
Kickboxing – Boys&Girls 6&Under Beg 51-60lb 1 Justin Marino  PLAINVIEW
2 Justin Minaya  MIDDLE VILLAGE
3 Henry Cooke  STAMFORD
Kickboxing – Boys&Girls 6&Under Int 51-60lb 1 Frank Dimicelli  TOTTENVILLE
2 Connor Mornell  CHERRY HILL
3 Alexander Jaramillo  MIDDLE VILLAGE
Kickboxing – Boys&Girls 6&Under Blue-Green 61-75lb 1 Omar Hassan  SOUTH PLAINFIEL
2 Joey Acinapura  NORTH PLAINFIEL
3 Marco Gallina  BAY RIDGE
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Beg 50lb & Under 1 Nathaniel Pavlonnis  RED BANK
2 Wesley Siew  SYOSSET
3 Maddox Ho  PLAINVIEW
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Int 50lb & Under 1 Steven Mo  BAY RIDGE
2 Mateo Rodriguez  MANHATTAN GRAME
3 Dylan Gugin  SYOSSET
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 White-LoBlue 51-60lb 1 Sebastian Berg  BRICK
2 Ari Chhabra  PLAINVIEW
3 Luca Turano  HOBOKEN
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Blue Belt 51-60lb 1 Atlas Borges  MORRIS PLAINS
2 Tyler MacKay  VAILS GATE
3 Bryan Mora  GLENDALE
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 HiBlue Belt 51-60lb 1 Sophia Creo  BAY RIDGE
2 Dylan Pennachio  EATONTOWN
3 Gianna Marrone  SMITHTOWN
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 LoYellow-Yellow 51-60lb 1 Gianna Bonaccorso  PARAMUS
2 Chloe Lam  STATEN ISLAND
3 Joel Lopez  MT KISCO
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 HiYellow-LoGreen 51-60lb 1 Gaspar Puccio  PLAINVIEW
2 Ray Ray Somawardana  BAY RIDGE
3 Marco Alarcon  WAYNE
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Green-HiRed 51-60lb 1 Matthew McAuley  HOBOKEN
2 James Gavula  STATEN ISLAND
3 Jason Euceda  HAUPPAUGE
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 White-Blue 61-70lb 1 Ethin Whitmyer  EATONTOWN
2 Aiden Hannesson  MANHASSET
3 Carlos Lopez  NORTH PLAINFIEL
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 HiBlue Belt 61-70lb 1 Frank Creo  BAY RIDGE
2 Cristian Parlog  PLAINVIEW
3 Devin Ferrante  MORRIS PLAINS
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Yellow Belt 61-70lb 1 Jayden Lopez  STATEN ISLAND
2 Daniel Pustobayev  BAY RIDGE
3 Russel Novak  EAST BRUNSWICK
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Green-Red 61-70lb 1 Jonathan Subocz  VAILS GATE
2 Jesse Diaco  MANHATTAN GRAME
3 Dominic Valenvuela  WAYNE
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Beg 71-85lb 1 Francesco Cali  STATEN ISLAND
2 Christian Letts  BRICK
3 Mia Zappola  BRICK
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Yellow Belt 71-85lb 1 Dylan Iorgoveanu  REGO PARK
2 Jeremy Matamis  STAMFORD
3 Sophia Soria  MORRIS PLAINS
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Green-Red 71-85lb 1 Anthony Jake Miele  YONKERS
2 Sean Moskowitz  CHALFONT
3 Zachary Hyman  MANHASSET
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Beg 86-105lb 1 Eric Huang  SYOSSET
2 Kenneth Yu  ENGLEWOOD
3 Dylan Seemangal PLAINVIEW
Kickboxing – Boys&Girls 7-8 Int 86-105lb 1 Luis Santos  REGO PARK
2 Joshua Sopkin  REGO PARK
3 Jason Rios  BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 9-10 Beg 60lb & Under 1 Jacques Borja  STAMFORD
2 Kyle Roche  RED BANK
3 Elijah Raad  ALLENTOWN
Kickboxing – Boys 9-10 Int 60lb & Under 1 Umidjon Shermatov  MIDWOOD
2 Jonathan Petrie  PLAINVIEW
3 Joshua Persaud  ASTORIA
Kickboxing – Boys 9-10 Beg 61-70lb 1 Athanasios Katsaounis  SYOSSET
2 Mathias Alvez  MORRIS PLAINS
3 Petey Hlampeas  MANHASSET
Kickboxing – Boys 9-10 Yellow Belt 61-70lb 1 Jaden Clemente  YONKERS
2 Akshat Agarwal  PRINCETON
3 Jonathan Cherba  PARAMUS
Kickboxing – Boys 9-10 Green-Red 61-70lb 1 Ben Muminovic  SYOSSET
2 Sam Prince  MORRIS PLAINS
3 Jordan Subocz  VAILS GATE
Kickboxing – Boys 9-10 Adv 70lb & Under 1 Dean Delaney  STATEN ISLAND
2 Azan Kayani  GLENDALE
3 Jacob Levin  STATEN ISLAND
Kickboxing – Boys 9-10 Beg 71-85lb 1 Mikhail Rakhamimov  MIDWOOD
2 Gabriel Tennyson  BAY RIDGE
3 Christopher Tennyson  BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 9-10 LoYellow-Yellow 71-85lb 1 Aidan Liwanag  WAYNE
2 Attila Valy  WAYNE
3 Matthew Morales  BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 9-10 HiYellow-LoGreen 71-85lb 1 Leonardo Astudillo  STAMFORD
2 Kevin Martinez  MORRIS PLAINS
3 Michael Nowlin  BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 9-10 Green-HiGreen 71-85lb 1 Dominic Adamo  HAUPPAUGE
2 Ethan Sandoval  BAYSIDE
3 Patrick Groo  HOBOKEN
Kickboxing – Boys 9-10 Red Belt 71-85lb 1 Eric Childs  ELMWOOD PARK
2 Rithik Raghuraman  ALLENTOWN
3 Anthony Diangelo  HOBOKEN
Kickboxing – Boys 9-10 Beg 86-100lb 1 Eddie Padilla  MORRIS PLAINS
2 Sebastian Joachin  SYOSSET
3 Joseph Laezza  OLD BRIDGE
Kickboxing – Boys 9-10 Int 86-100lb 1 Diogo Montalvo  HOBOKEN
2 Daniel Iskhakov  REGO PARK
3 Gael Barranco  BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 9-10 Beg 101-120lb 1 Brian Stabile  SYOSSET
2 Piotr Zujac  STATEN ISLAND
3 Pedro Rodriguez  CHERRY HILL
Kickboxing – Boys 9-10 Int 101-120lb 1 Salvatore Cali  STATEN ISLAND
2 Nicholas Gallina  BAY RIDGE
3 Axel Cruz  ASTORIA
Kickboxing – Boys 9-10 Adv 101-120lb 1 Colby Montaina  WAYNE
2 Ilyas Parra  GLENDALE
3 Ryan Luo  BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 11-12 Int 70lb & Under 1 Devon Diaco  MANHATTAN GRAME
2 Aidan Thurman  HAUPPAUGE
3 Colin Foley  ALLENTOWN
Kickboxing – Boys 11-12 Beg 71-85lb 1 Otabek Musinov  REGO PARK
2 Ethan Tylipakis  MANHASSET
3 Jaggar Delnicki  BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 11-12 Int 71-85lb 1 Ulices Barranco  BAY RIDGE
2 Nicolangelo Sofsky  ASTORIA
3 Christopher Louie  BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 11-12 Beg 86-100lb 1 Justin Rivas  BETHLEHEM
2 Nickolas Krivich  MIDWOOD
3 Daniel Hoffman  MORRIS PLAINS
Kickboxing – Boys 11-12 Int 86-100lb 1 George Cortez  ASTORIA
2 Ethan Pai  PARAMUS
3 Alex Gallipoli  WAYNE
Kickboxing – Boys 11-12 Adv 86-100lb 1 Dean Sheinman  MANHASSET
2 Bryson Thomas  STAMFORD
3 William Griffin  STAMFORD
Kickboxing – Boys 11-12 Beg 101-120lb 1 Hector Martinez  HOBOKEN
2 Jalen Irwin  ROCKVILLE
3 Sriram Ranganathan  STAMFORD
Kickboxing – Boys 11-12 Int 101-120lb 1 Grant Natindim  ROCKVILLE
2 Christopher Cooper  PLAINVIEW
3 Danny Griffin  ROCKVILLE
Kickboxing – Boys 11-12 Adv 101-120lb 1 Brendan Blanchfield  ELMWOOD PARK
2 Vincent Duong  BAY RIDGE
3 Erick James Rodriguez  BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 11-12 Beg 121-140lb 1 Ariel Coleman  PRINCETON
2 Roger Diaz  HOBOKEN
3 Munir Ozigi  ROCKVILLE
Kickboxing – Boys 11-12 Int 121-140lb 1 Leo Martinez  BAY RIDGE
2 Ethan Kaechele  FEASTERVILLE
3 Alexandro Figueroa  ROCKVILLE
Kickboxing – Boys 11-12 Int 141-165lb 1 Stanford Brown  CHERRY HILL
2 Dino Krluc  GLENDALE
3 Nazir Domena  HOBOKEN
Kickboxing – Boys 13-15 Int 86-100lb 1 Jason Liddell  ENGLEWOOD
2 Peter Letsios  BAYSIDE
3 Maurice Llanes  MIDDLE VILLAGE
Kickboxing – Boys 13-15 Adv 86-100lb 1 Ryan Burgos  VAILS GATE
2 Nicolas Walls  NORTH PLAINFIEL
3 Ty Gaffin  FEASTERVILLE
Kickboxing – Boys 13-15 Beg 101-120lb 1 Orlando Guerra  GLENDALE
2 Hashem Saleh  MANHATTAN GRAME
3 Akram Alaheri  BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 13-15 Int 101-120lb 1 Baltazar Belman  ALLENTOWN
2 Javier Perez  WAYNE
3 Brandon Evans  EAST BRUNSWICK
Kickboxing – Boys 13-15 Adv 101-120lb 1 Michael Silipo  PLAINVIEW
2 Eric Rodriguez  MANHATTAN GRAME
3 Owen Nemetz  BETHLEHEM
Kickboxing – Boys 13-15 Beg 121-140lb 1 Ryan Farinella  FEASTERVILLE
2 Zacc Romero  MIDDLE VILLAGE
3 Otto Galindo  HUNTINGTON
Kickboxing – Boys 13-15 Int 121-140lb 1 Florentino Hernandez  HOBOKEN
2 Jeffrey Schwartz  SOUTH PLAINFIEL
3 Spencer Ford  REGO PARK
Kickboxing – Boys 13-15 Adv 121-140lb 1 Alex Montes  BETHLEHEM
2 Christian McAuley  HOBOKEN
3 Nicholas Delaney  STATEN ISLAND
Kickboxing – Boys 13-15 Int 141-160lb 1 Ari Wolf  NORTH PLAINFIEL
2 Cornel Mends-Cole   Ii  NORTH PLAINFIEL
3 Edgar Ustian  BAY RIDGE
Kickboxing – Boys 13-15 Adv 141-160lb 1 Jake Burgos  VAILS GATE
2 Joel Salguero  BAY RIDGE
3 Isaiah Persaud  ASTORIA
Kickboxing – Boys 13-15 Beg 161-185lb 1 Alik Pustobayev  BAY RIDGE
2 Julian Polidura  MIDDLE VILLAGE
3 Tommy Riordan  PARAMUS
Kickboxing – Boys 13-15 Int 161-185lb 1 Daniel Nieves  BAY RIDGE
2 Robert Jaramillo Jr.  MIDDLE VILLAGE
3 Lucas Gomez  PARAMUS
Kickboxing – Girls 9-10 Beg 61-70lb 1 Gianna Cilenti  NANUET
2 Mandy Gavares  EAST BRUNSWICK
3 Alexandra Loucas  ROCKVILLE
Kickboxing – Girls 9-10 Int 61-70lb 1 Adeline Avila  BRICK
2 Viviana Alvarez  ELMWOOD PARK
3 Carmela Velasco  HOBOKEN
Kickboxing – Girls 9-10 Beg 71-85lb 1 Jolyne Arias  NANUET
2 Isabelle King  EAST BRUNSWICK
3 Carlotta Vingelli  PLAINVIEW
Kickboxing – Girls 9-10 Int 71-85lb 1 Alyssa Kamitsis  PLAINVIEW
2 Raechel Arcala  MORRIS PLAINS
3 Rory McCord  PRINCETON
Kickboxing – Girls 9-10 Int 86-100lb 1 Alaniss Garcia  REGO PARK
2 Ishani Vyas  RAMSEY
3 Karalina Zaverdas  PLAINVIEW
Kickboxing – Girls 9-10 Beg 101-120lb 1 Zlata Kodner  PARAMUS
2 Hailey Mastej  BRICK
3 Charli Deixler  STATEN ISLAND
Kickboxing – Girls 11-12 Beg 76-90lb 1 Sarah Pezzino  BETHLEHEM
2 Dayanara Lopez  NORTH PLAINFIEL
3 Hanan Alaheri  BAY RIDGE
Kickboxing – Girls 11-12 Int 76-90lb 1 Anna Herrera  STATEN ISLAND
2 Malia Fowler  HAUPPAUGE
3 Nicole Mendez  REGO PARK
Kickboxing – Girls 11-12 Adv 90lb & Under 1 Sophia Mirabella  ASTORIA
2 Joey Gaffin  FEASTERVILLE
3 Emily Klein  ENGLEWOOD
Kickboxing – Girls 11-12 Beg 91-105lb 1 Noelia Jijon  GLENDALE
2 Alexis Abrams  FEASTERVILLE
3 Tina Huang  SYOSSET
Kickboxing – Girls 11-12 Int 91-105lb 1 Merve Maya  MIDWOOD
2 Madison Capria  REGO PARK
3 Jaclyn Page  SYOSSET
Kickboxing – Girls 11-12 Adv 91-105lb 1 Savannah Rose Sclafani  BAYSIDE
2 Jasmine Didona  MT KISCO
3 Alexis Goodridge  CHALFONT
Kickboxing – Girls 11-12 Int 106-125lb 1 Juliana Almodovar  ASTORIA
2 Heather Williams  ABINGTON
3 Alexis Rech  WAYNE
Kickboxing – Girls 11-12 Int 126-150lb 1 Maya Navarro  BAY RIDGE
2 Larisa Parone  NORTH PLAINFIEL
Kickboxing – Girls 13-15 Int 101-115lb 1 Lea Chambadal  MANHATTAN GRAME
2 Amanda Iacono  RED BANK
3 Maxine Llanes  MIDDLE VILLAGE
Kickboxing – Girls 13-15 Adv 101-115lb 1 Emily Paul  GARDEN CITY
2 Lauryn Wiltshire  REGO PARK
3 Zoe Frazer  NORTH PLAINFIEL
Kickboxing – Girls 13-15 Beg 116-130lb 1 Maria Selitto  BETHLEHEM
2 Rianna Iorillo  DANBURY
3 Ashley Diaz  HOBOKEN
Kickboxing – Girls 13-15 Int 116-130lb 1 Eloise Chambadal  MANHATTAN GRAME
2 Erin Finkeldey  PARAMUS
3 Isabel Dominguez  BAY RIDGE
Kickboxing – Girls 13-15 Adv 116-130lb 1 Elise Hartman  WAYNE
2 Brianna Rivera  BAY RIDGE
3 Jessica Cuautle  BAY RIDGE
Kickboxing – Men Beg Bantamweight 135lb & Under 1 Anthony Rodriguez  BAYSIDE
2 Joey Esposito  MORRIS PLAINS
3 Luis Guerra  GLENDALE
Kickboxing – Men Int Bantamweight 135lb & Under 1 Carlos Anton  BAY RIDGE
2 Justin Oyola  PRINCETON
3 Dylan Celentano  ELMWOOD PARK
Kickboxing – Men Beg Lightweight 136-155lb 1 Robert Kassan  SYOSSET
2 Sam Vekselberg  NANUET
3 Tyler Portelli  BAYSIDE
Kickboxing – Men Int Lightweight 136-155lb 1 Colin Tennyson  BAY RIDGE
2 DJ Billera  STATEN ISLAND
3 Erich Fromm  ABINGTON
Kickboxing – Men Adv Lightweight 136-155lb 1 Murat Mamkegh  WAYNE
2 Robert Smith  FEASTERVILLE
3 Matthew Hooben  WAYNE
Kickboxing – Men Beg Welterweight 156-170lb 1 Rashad Moore  PARAMUS
2 Kevin Vergara  ASTORIA
3 Ceasar Munoz  MANHATTAN GRAME
Kickboxing – Men Int Welterweight 156-170lb 1 Hossam Hayaty  BAY RIDGE
2 Konstantin Livetskiy  MIDWOOD
3 Orane Palmer  MANHATTAN GRAME
Kickboxing – Men Beg Middleweight 171-185lb 1 John Barr  ALLENTOWN
2 Eric Diaz  MIDWOOD
3 Saadeh Saadeh  ELMWOOD PARK
Kickboxing – Men Int Middleweight 171-185lb 1 Dylan Murphy  MIDWOOD
2 Peter Kimball  BETHLEHEM
3 Michael Tkach  MANHASSET
Kickboxing – Men Int Light Heavyweight 186-205lb 1 Martin Moynihan  PARAMUS
2 Liam Malley  CHALFONT
3 John Fratello  BRICK
Kickboxing – Men Adv Light Heavyweight 186-205lb 1 George Etienne  REGO PARK
2 Anthony Carlo  STATEN ISLAND
3 Sylvester Anyanwu  NORTH PLAINFIEL
Kickboxing – Men Int Super Light Hvyweight 206-225lb 1 Michael Ballester  CHELSEA
2 Brian Fritz  BETHLEHEM
3 Nicholas Martinez  BAY RIDGE
Kickboxing – Men Int Heavyweight Over 225lb 1 Robert Jaramillo  MIDDLE VILLAGE
2 David Lewie  PARAMUS
3 Lai Veaceslav  EATONTOWN
Kickboxing – Women Beg 115lb & Under 1 Kristen Comerford  PRINCETON
2 Laura Marmolejo Mora  GLENDALE
3 Sarah Elizondo  STAMFORD
Kickboxing – Women Int 115lb & Under 1 Tara Santora  ABINGTON
2 Melissa Balic  ASTORIA
3 Rachael Penkower  OLD BRIDGE
Kickboxing – Women Beg 116-130lb 1 Eesha Desai  MORRIS PLAINS
2 Erin Watson  BRICK
3 Valerie Casagrande  PRINCETON
Kickboxing – Women Int 116-130lb 1 Elizabeth Campbell  PARAMUS
2 Vivian Lipuma  SYOSSET
3 Rita Flores  STATEN ISLAND
Kickboxing – Women Beg 131-145lb 1 Jennifer Wang  BETHLEHEM
2 Elise Hernandez  MORRIS PLAINS
3 Lana Belasic  ASTORIA
Kickboxing – Women Int 131-145lb 1 Nicole Kovalsky  MANHATTAN GRAME
2 Ashlee Altman  MIDWOOD
3 Olivia Cordero  MANHATTAN GRAME
Kickboxing – Women Adv 128-145lb 1 Lauren Rose  VAILS GATE
2 Liz Mooring  BETHLEHEM
3 Bailey O’Shea  RAMSEY
Kickboxing – Women Beg 146-165lb 1 Samantha Welsek  PARAMUS
2 Carly Loiacono  BETHLEHEM
Kickboxing – Women Int 146-165lb 1 Sara Silvestri  MANHATTAN GRAME
2 Sparkle Peters  MANHATTAN GRAME
3 Stephanie Schaefer  GLENDALE
Kickboxing – Women Beg Over 165lbs 1 Stephanie Nieves  MIDDLE VILLAGE
2 Frances Valenzuela  ELMWOOD PARK
3 Felicia Tiso  STAMFORD
Kickboxing – Senior Men White-Yellow 170lb & Under 1 Stephen Santora  ABINGTON
2 Sheremies Rivera  MANHATTAN MADIS
3 Jakub Pasierb  WAYNE
Kickboxing – Senior Men Green-Black 170lb & Under 1 Anthony Gaggi Sr.  BAY RIDGE
2 James Wang  MANHASSET
3 Jose Tapia  DANBURY
Kickboxing – Senior Men White-Yellow 171-205lb 1 John Ariola  MANHATTAN MADIS
2 Carnell Newsome  DANBURY
3 Christian Borges  MORRIS PLAINS
Kickboxing – Senior Men Green-Black 171-205lb 1 Jeremy White  CHALFONT
2 Wilson Siew  SYOSSET
3 Craig Seland  ALLENTOWN
Kickboxing – Senior Men White-Yellow Over 205lb 1 JuJuan Timberlake  ENGLEWOOD
2 Ron Ofeck  ELMWOOD PARK
3 Kevin McHale  YONKERS
Kickboxing – Senior Women White-Yellow Over 165lb 1 Lorraine Totten  MIDWOOD
2 Martina Hanes  CHERRY HILL
3 Doreen Doherty  MIDDLE VILLAGE
Back to top